Federer s Nadalem nesouhlasí se vznikem nové hráčské asociace

foto První ročník tenisového Laver Cupu, 23. září v Praze. Čtyřhra, 8. utkání. Švýcar Roger Federer (vpravo) a Španěl Rafael Nadal (vlevo) z týmu Evropy - Američané Sam Querrey a Jack Sock z týmu výběru světa.

New York - Tenisové hvězdy Roger Federer a Rafael Nadal nesouhlasí se vznikem nové hráčské asociace, kterou založila světová jednička Novak Djokovič. Podle nich by měli tenisté v době ovlivněné pandemií koronaviru držet spíš pospolu než být rozdělení.

Djokovič dnes oznámil založení nové organizace Professional Tennis Players Association (PTPA). Odstoupil kvůli tomu i z hráčské rady ATP a stejně učinil i Kanaďan Vasek Pospisil, který uvedl, že v současnosti není možné z pozice člena rady vést potřebné změny.

Djokovič s Pospisilem o založení PTPA informovali v e-mailu, ve kterém uvedli, že jejich cílem není nahradit současnou vedoucí organizaci ATP. Chtějí především poskytnout hráčům nezávislou samosprávu, která bude přímo reagovat na jejich potřeby a starosti. "Nevyzýváme k bojkotům ani nezakládáme novou soutěžní tour," řekl Djokovič.

Se světovou jedničkou však nesouhlasí Nadal s Federerem. "Žijeme v komplikované a náročné době, proto si myslím, že bychom měli být jednotní, a ne rozdělení," napsal Nadal na twitteru. "Žijeme v nejistých a náročných časech, proto jsem přesvědčený, že jako hráči i jako sport bychom měli být jednotní. To je nejlepší cesta vpřed," přidal Federer.

"Samozřejmě že bych chtěl, aby nás Roger a Rafa podpořili. Chtěl bych, aby nás podpořili všichni hráči. Ale chápu je," uvedl Djokovič. "Naprosto chápu, že někteří hráči mají jiný názor a myslí si, že teď není pro změnu ten správný čas," přidal srbský tenista.

Nápad založit hráčské odbory se nelíbí ani Andymu Murraymu. Bývalý první hráč světa by dal novému vedení ATP, kterou od ledna vede někdejší hráč Andrea Gaudenzi, víc času na práci. Navíc se mu nelíbí, že PTPA má reprezentovat jen muže. "Společná organizace by měla mnohem větší váhu," citovala Murrayho agentura AP.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 15:00 2°C

Celá předpověď