Federer je po další operaci kolena a vrátí se až v roce 2021

foto Švýcarský tenista Roger Federer.

Basilej - Slavný švýcarský tenista Roger Federer se už letos na kurtech neobjeví. Dvacetinásobný grandslamový vítěz na twitteru oznámil, že se podrobil další artroskopické operaci pravého kolena a vrátí se v příštím roce. Profesionální tenisová sezona je od března přerušena kvůli koronavirové pandemii a není jisté, zda se ještě v tomto roce rozběhne.

Osmatřicetiletý Federer šel letos na první operaci s kolenem v únoru a plánoval se vrátit před Wimbledonem, tedy zhruba v této době. Londýnský grandslam byl však kvůli světové zdravotní situaci stejně jako další turnaje v kalendáři zrušen. Federer nyní uvedl, že musel kvůli problémům při rehabilitaci před několika týdny podstoupit další artroskopický zákrok.

"Stejně jako před sezonou 2017 si chci vzít dostatek času na to, abych byl stoprocentně připraven hrát na nejvyšší úrovni. Mí fanoušci a tour mi budou hrozně chybět, ale těším se na to, až se se všemi na tour uvidím na začátku roku 2021," napsal jeden z nejlepších tenistů historie.

Federer už kvůli operaci kolena v létě předčasně ukončil sezonu 2016 a následující rok se vrátil ve velkém stylu triumfy na Australian Open a ve Wimbledonu.

Bývalá dlouholetá světová jednička si tak v letošní sezoně připíše pouze jeden odehraný turnaj. Na Australian Open se basilejský rodák dvakrát zachránil v pětisetových bitvách a v semifinále vypadl s pozdějším vítězem Novakem Djokovičem ze Srbska. Poté už nehrál.

Tenisová sezona se zastavila v březnu krátce před turnajem v Indian Wells a v současnosti je přerušená do konce července. Pauza ale vzhledem k omezenému cestování, jež je pro profesionální tenis klíčové, může být ještě delší.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je sobota 23. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 2°C

Celá předpověď