Fedcupový tým získal potřetí tenisového Zlatého kanára

foto Vyhlášení Zlatého kanára, ankety Českého tenisového svazu a časopisu Tenis o nejlepšího českého tenistu a tenistku roku, 12. prosince 2018 v Přerově. Nejlepším týmem roku se stal fedcupový tým - na snímku zleva Kateřina Siniaková, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a kapitán Petr Pála. Chybí tenistka Petra Kvitová, která se galavečera osobně nezúčastnila.

Přerov - Potřetí za čtyři roky získal fedcupový tým tenisového Zlatého kanára. Výběr kapitána Petra Pály se letos vrátil na trůn v soutěži družstev a suverénně ovládl 26. ročník ankety časopisu Tenis a Českého tenisového svazu. Nejlepšími hráči se stali stálice Petra Kvitová a Tomáš Berdych.

Z posledních sedmi ročníků se už popáté radovalo z "kanára" družstvo. V letech 2012 a 2013 slavil po zisku salátové mísy daviscupový výběr a fedcupový celek dostal cenu i v letech 2015 a 2016. Letos tenistky volilo 141 ze 187 hlasujících.

Fedcupové družstvo si na slavnostním večeru v Přerově odneslo i cenu pro tým roku, a to díky tomu, že tenistky získaly titul v soutěži pošesté za osm let. Hrdinka finále proti USA Kateřina Siniaková získala také cenu za postup na žebříčku a s Barborou Krejčíkovou, s kterou jsou světovými jedničkami ve čtyřhře, pro nejlepší deblový pár.

Z vítězného fedcupového celku se na pódiu objevily singlistky z finále proti USA Siniaková a Barbora Strýcová, které doplnila Lucie Šafářová. O zisk stříbrného poháru se velkou měrou zasloužily rovněž Kvitová a Karolína Plíšková.

"Tohle se neomrzí. Je skvělé, jaké máme hráčky, a já si toho moc vážím. Od té doby, co dělám kapitána, tak to s vámi všemi byla radost sedět na lavičce," řekl v přenosu stanice Nova Sport 1 hráčkám fedcupový kapitán Pála, přezdívaný Pinďa, jak při moderování prozradila bývalá tenistka Klára Suchoňová Koukalová.

Tenistky cestou za vítězstvím porazily v prvním kole Švýcarsko a v semifinále vyhrály v Německu. Ve finále zdolaly Američanky 3:0 na zápasy už po dvouhrách. V pražské O2 areně získala bod Strýcová a dva vydřela dvaadvacetiletá Siniaková.

Cenu za postup v žebříčku si Siniaková odnesla, jelikož ve dvouhře začala rok na 49. místě a vyšplhala na 31. pozici, což je její maximum. Navíc excelovaly s Krejčíkovou ve čtyřhře díky výhrám na Roland Garros a ve Wimbledonu. "Určitě to byla nejlepší sezona v singlu i deblu. Jsem nadšená," hodnotila Siniaková.

Držitelka pěti titulů v sezoně Kvitová se vrátila na pozici nejlepší hráčky v anketě po třech letech a trofej slaví posedmé. Už třináct jich má Berdych a letos mu k ocenění stačilo málo. V lednu hrál čtvrtfinále Australian Open, ale kvůli problémům se zády v sezoně odehrál pouze 22 zápasů a naposledy nastoupil v červnu.

Dalibor Svrčina se stal znovu talentem roku a s ním poprvé uspěla Linda Nosková. Ta jezdí trénovat i za Melanií Molitorovou, matkou bývalé světové jedničky Martiny Hingisové. "Je hodně tvrdá, ale jsem za spolupráci ráda," řekla Nosková. V kategorii tenistů na vozíčku uspěl Tomáš Svášek.

Výsledky tenisové ankety Zlatý kanár 2018

Zlatý kanár 2018: Fedcupový tým ČR

Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)

Nejlepší česká hráčka: Petra Kvitová (TK Agrofert Prostějov)

Postup na žebříčku ATP: Lukáš Rosol (TK Sparta Praha)

Postup na žebříčku WTA: Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)

Deblový pár roku: Barbora Krejčíková (TK Precheza Přerov), Siniaková

Tým roku: Fed Cup (kapitán Petr Pála)

Talent roku - chlapci: Dalibor Svrčina (TK Agrofert Prostějov)

Talent roku - dívky: Linda Nosková (TK Precheza Přerov)

Nejlepší tenista na vozíčku: Tomáš Svášek (TK Brandýs nad Labem)

Ceny prezidenta ČTS: Igor Moška, Jan Stočes a in memoriam Jiří Vojzola.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 17. července 2019

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď