Febiofest zrušený kvůli koronaviru se uskuteční v září

foto Prezident festivalu Fero Fenič pózuje pro fotografy před plakátem na tiskové konferenci uspořádané 5. února 2020 v Praze k 27. ročníku mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest.

Praha - Filmový festival Febiofest, jehož březnový termín v Praze pořadatelé zrušili kvůli opatřením proti šíření koronaviru, se uskuteční od 18. do 25. září. ČTK to sdělila mluvčí festivalu Gabriela Vágner. Zahájení festivalu se uskuteční tradičně v pražském Obecním domě, základní část projekcí pak v CineStar Anděl, jak se původně plánovalo. O programové náplni a dalších aktivitách v rámci festivalu budou pořadatelé teprve informovat.

Febiofest měl v Praze začít 19. března. Po úterním zákazu vlády pořádat akce s předpokládanou účastí nad 100 lidí jej organizátoři zrušili. Na festival měl přijet americký herec Woody Harrelson známý především rolí Larryho Flynta ve snímku Miloše Formana. Harrelson měl doprovodit režiséra Orena Movermana, jehož organizátoři festivalu chtěli ocenit. Festival měl otevřít jako nesoutěžní snímek Šarlatán polské režisérky Agnieszky Hollandové.

Cenu Kristián za celoživotní přínos kinematografii měla obdržet také Iva Janžurová, Milan Lasica a režisér Hirokazu Koreeda.

Febiofest podle pořadatelů loni navštívilo ve všech sekcích a regionech přibližně 70.000 diváků.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 8. března 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď