FBI prý věděla, že střelec z Floridy hrozil na youtube zabíjením

foto Snímek zbraní z instragamového účtu devatenáctiletého Nikolase Cruze, který ve středu střílel na floridské střední škole a zabil 17 lidí.

Washington - Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) údajně dostal před několika měsíci upozornění na vyhrožování střelbou ve škole na youtube. Autora příspěvku, jímž je prý pachatel středeční floridské střelby, ale nevypátrala, informoval americký zpravodajský server BuzzFeed.

FBI na prohlášení, ve kterém budoucí útočník v reakci na jedno vložené video napsal: "Budu profesionálním školním střelcem", upozornil vlogger Ben Bennight pomocí e-mailu loni v září. Autor příspěvku použil uživatelské jméno Nikolas Cruz, což je i skutečné jméno muže zadrženého policií po středečním masakru.

FBI sice na hlášení krátce zareagovala, ale následně se už Bennightovi neozvala. Až teď, po Cruzově zatčení.

Uživatelský účet na jméno Nikolas Cruz podle CNN obsahoval ještě několik hrozivých písemných příspěvků. V jednom se Cruz svěřil, že "chce střílet do lidí svou AR-15", což je poloautomatická puška, s níž byl po útoku zadržen.

Pod stejným jménem byl veden i uživatelský účet na fotoportálu instagram, kde pachatel střelby umístil snímky nožů a střelných zbraní.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď