Farmář v USA si nožíkem uřízl nohu, aby se vyprostil z přístroje

foto Zkrvavený nůž - ilustrační foto.

Lincoln (USA) - Farmář Kurt Kaser z amerického státu Nebraska si minulý měsíc musel kapesním nožíkem uříznout nohu pod pravým kolenem, aby se vyprostil ze šnekového dopravníku na obilí. Hrozivou zkušenost teď popsal americké televizi ABC News. "Neměl jsem jinou možnost," řekl o těžko myslitelném činu 63letý zemědělec.

"Vkročil jsem rovnou do té zatracené věci," popsal okamžik, kdy se mu končetina do přístroje zaklínila. Na vině prý bylo to, že po zimě musel odstranit část bezpečnostního krytu na konci dopravníku, aby se s ním dalo pracovat. "Zachytilo mě to. Pamatuju se, jak jsem viděl, že se to rozjíždí, a říkal jsem si: 'Tohle není dobrý.'" dodal.

Kaser 26. dubna obilí do dopravníku, který slouží k přesunu zrní do sila, nakládal sám. Podle ABC News nebyl kolem nikdo, na koho by mohl zakřičet o pomoc. K tomu navíc nemohl najít mobil. Farmář tak musel sledovat, jak mu šroubovice uvnitř vtahuje nohu a trhá nejdříve kůži a následně i svaly.

"Už jsem to chtěl vzdát. Pomyslel jsem si: 'Co se stane, stane se. Když mě to vcucne úplně, bude po všem.' Ale pak jsem si najednou vzpomněl na svůj kapesní nožík," líčil Kaser. Za pomoci nožíku s čepelí dlouhou asi osm centimetrů se nakonec vysvobodil. Řekl, že si nevybavuje žádnou velkou bolest, ani si nevšiml významnější množství krve.

Ani poté však nebylo nebezpečí zcela zažehnáno. Aby si přivolal pomoc, musel se Kaser bez uříznutého pravého chodidla doplazit do asi 50 metrů vzdálené kůlny, kterou používá jako kancelář. Zavolal jednomu ze svých synů, který pak kontaktoval záchranáře. Zdravotnický vrtulník jej později převezl do nemocnice v Lincolnu, tedy hlavního města Nebrasky.

Domů se farmář vrátil teprve minulý pátek a nyní čeká na výrobu umělé končetiny. V nemocnici prý viděl lidi, kteří na tom byli mnohem hůř. "Oni jsou na vozíčku a nedostanou se z něj. Vždycky to může být horší. Já dostanu šanci být skoro úplně normální," řekl ABC News.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 29. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď