Farma ze Rwandy dodá chilli do Sečuánu

foto Chilli papričky.

Rwandská společnost Gashora Farm podepsala půlroční kontrakt na dodávky oleje z chilli papriček pro čínskou Kaijiang Tasty Food Factory v Dazhou na jihovýchodě provincie Sečuán. Informoval o tom portál China Daily.

Obchod v hodnotě dvou milionů amerických dolarů by dojednán na premiérovém dovozním veletrhu China International Import Expo (CIIE), který skončil 10. listopadu.

Dodávky z Afriky začnou ještě tento měsíc. „Trvat budou do května příštího roku,” upřesnil Dieudonné Twahirwa, výkonný ředitel Gashora Farm. „Je to pro nás velký úspěch. Dosud jsme dodávali různé druhy suchého chilli, jehož ceny střídavě kolísaly. Kontrakt s Čínou nám pomůže stabilizovat cenovou politiku,” dodal.

Na rwandské farmě pracuje zhruba 1500 zemědělců, kteří sklízejí plodiny na přibližně 200 hektarech.

Zpravodajský portál China Daily připomíná, že dohoda přichází vzápětí poté, co čínský prezident Si Ťin-pching v úvodu CIIE přislíbil, že se tamní rostoucí trh otevře světu o hodně více, než doposud. Rwandské ministerstvo zemědělství tento počin ocenilo slovy, že jde o významnou pracovní příležitost, protože pravidelné dodávky umožní více pracovních úvazků pro mladé lidi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď