Fanoušci při příjezdu bronzového Choupenitche do Brna zaplnili místo u pódia

foto Bronzového medailistu z Tokia šermíře Alexandera Choupenitche přivítali 28. července 2021 na Olympijském festivalu v Brně fanoušci. S balonky, pompony a konfetami zaplnili místo před pódiem. Tleskali při příjezdu, stejně jako při sestřihu fleretistova vítězného zásahu.

Brno - Bronzového medailistu z Tokia šermíře Alexandera Choupenitche dnes odpoledne na Olympijském festivalu v Brně přivítali fanoušci. S balonky, pompony a konfetami zaplnili místo před pódiem. Tleskali při příjezdu, stejné jako při sestřihu fleretistova vítězného zásahu. Z přivítání byl sportovec překvapený.

Fotogalerie

Bronzový medailista z Tokia šermíř Alexander Choupenitch, kterého přivítali 28. července 2021 na Olympijském festivalu v Brně fanoušci. Na snímku si čepuje pivo ve stánku Pilsner Urquell. "Nečekal jsem, že vás tady bude tolik, nemám slov. Moc děkuji," řekl sedmadvacetiletý rodák z Brna. S fanoušky si potom udělal video, společnou fotku a odešel do stanu, před kterým se již vytvořila fronta lidí čekající na podpisy.

Ráda jej získá i třináctiletá šermířka z Ostopovic na Brněnsku. "Byl pro mě motivací i před tím, ale dřív jsem šermovala kord a přešla jsem na fleret, takže teď je to ještě větší. Mám hroznou radost, že má bronz. Prožívala jsem to s ním, měla jsem natočený budík na zápasy. Věřila jsem mu, že to dokáže" uvedla Karolína Bednářová, která šermuje za Sokol Brno I.

Choupenitch přiletěl z Tokia do Prahy dnes po poledni. Po příletu řekl, že se chystá na zasloužený odpočinek, fyzický i mentální. Motivace do dalších let mu nechybí. "Skončil jsem třetí a ještě jsou tam stříbrná a zlatá. Teď si odpočinu, a pak přijde tvrdá práce," dodal .

Choupenitch po více než sto letech vyrovnal nejlepší olympijský výsledek českého šermu. V roce 1908 v Londýně získali bronzové medaili i Vilém Goppold z Lobsdorfu a družstvo šavlistů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď