Facebook potrestal stránku izraelského premiéra

foto Ilustrační foto - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hlasuje v parlamentních volbách ve volební místnosti v Jeruzalémě.

Jeruzalém - Provozovatel sociální sítě Facebook potrestal stránku izraelského premiéra Benjamina Netanjahua kvůli příspěvku, který porušoval pravidla sociální sítě o projevech nenávisti. Informovala o tom dnes agentura AP. Netanjahu se od příspěvku distancoval a řekl, že není jeho autorem.

Facebook ve čtvrtek na 24 hodin pozastavil na stránkách premiéra automatickou chatovací funkci. Důvodem byl příspěvek, který vyzýval izraelské voliče, aby zabránili vzniku vlády "tvořené Araby, kteří nás všechny chtějí zničit - ženy, děti a muže".

Sdělení vyvolalo hlasitou kritiku opozičních politiků, Netanjahu ale odmítl, že byl jeho autorem. Šlo podle něj o chybu zaměstnance. Příspěvek byl ze stránky již smazán.

V Izraeli se příští týden uskuteční letos už druhé předčasné parlamentní volby. Po těch předchozích se Netanjahuovi nepodařilo sestavit koalici. Izraelský premiér, který ve volbách bude bojovat o své politické přežití, se podle AP snaží získat podporu nacionalistických voličů ostrým jazykem a přísliby o anexi palestinského území.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je čtvrtek 23. ledna 2020

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď