Facebook odložil spuštění své seznamky v Evropské unii

foto Sociální síť Facebook na mobilním telefonu - ilustrační foto.

Dublin - Americká internetová společnost Facebook odložila spuštění své nové seznamovací služby v Evropské unii, které plánovala na čtvrtek. Rozhodla se k tomu poté, co evropští regulátoři vyjádřili pochybnosti ohledně postupu firmy. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Irskou Komisi pro ochranu dat (DPC) znepokojilo, že ji Facebook o svém záměru informoval pouhých deset dnů před plánovaným spuštěním služby Facebook Dating v EU. Komise rovněž upozornila, že od firmy neobdržela žádnou dokumentaci posuzující dopady na ochranu osobních údajů. Evropská divize Facebooku sídlí v Irsku, což z DPC činí hlavního regulátora tohoto podniku v EU.

"Je velmi důležité, aby se spuštění služby Facebook Dating uskutečnilo správným způsobem. Bereme si tedy trochu více času na to, abychom zajistili, že produkt bude připravený pro evropský trh," sdělila společnost Facebook agentuře Reuters. Dodala, že usiluje o důkladné zajištění ochrany soukromí uživatelů.

Facebook v září zahájil provoz seznamovací služby ve Spojených státech. "Facebook Dating usnadňuje hledání lásky skrz to, co máte rádi. Pomáhá začít smysluplné vztahy prostřednictvím společných věcí, jako jsou zájmy, události či skupiny," uvedla tehdy firma. Upozornila, že u nové služby klade velký důraz na bezpečnost a ochranu soukromí, protože "hledání milostného partnera je hluboce osobní záležitostí".

Přístup společnosti Facebook k ochraně soukromí se předloni dostal do centra pozornosti po zprávě, že analytická společnost Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů jeho sítě a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 26. září 2020

Očekáváme v 13:00 8°C

Celá předpověď