Extrémní závod psích spřežení Šediváčkův long se blíží polovině

foto V Orlických horách pokračoval 22. ledna 2020 extrémní závod psích spřežení Šediváčkův long. Čtyřiadvacátého ročníku závodu se účastní více než stovka musherů z deseti evropských zemí a zhruba 700 tažných psů. Závod skončí 25. ledna.

Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) - Obavy organizátorů extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův long z nedostatku sněhu se zatím nenaplnily. Většina trasy vede po hřebenech Orlických hor, kde leží okolo 30 centimetrů sněhu. Nikdo ze závodníků neodstoupil a podmínky jsou dobré, řekl dnes ČTK ředitel závodu Pavel Kučera.

Čtyřiadvacátého ročníku závodu se účastní více než sto musherů z deseti evropských zemí a zhruba 700 tažných psů. Závod, který začal v úterý v podvečer v Deštném v Orlických horách, skončí v sobotu 25. ledna.

"Podmínky jsou nádherné, sněhu dostatek, hlavně na vrchu. V Deštném byla dnes mlha, na hřebenech krásně slunečno, modrá obloha, teploty pod nulou. Všechno zatím klape," řekl odpoledne Kučera. Podle něj je nálada mezi závodníky dobrá. "Ve čtvrtek bude závod v polovině," řekl ČTK.

Závodníci během pěti dnů nastoupají více než 7000 metrů. V noci na pátek čeká 15 závodníků 300 kilometrů dlouhé pětietapové trasy první bivak v Černé Vodě. Další bivak, který budou absolvovat už i zbývající účastníci kratší, 200 kilometrů dlouhé čtyřetapové trasy, je v plánu v noci na sobotu v lokalitě Zámeček - Pádolí. Cíl je v sobotu v osadě Jedlová, která spadá pod obec Deštné.

Závod, který patří mezi nejnáročnější ve střední Evropě, je pojmenován po severském psu, kterého zastřelil myslivec před startem prvního ročníku závodu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pátek 3. dubna 2020

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď