EXPO 2020 otevřelo první obchod se suvenýry

foto

Světová výstava EXPO 2020 právě otevřela svou první oficiální maloobchodní prodejnu. Nabízí v ní širokou škálu dárků, suvenýrů a památkových předmětů, včetně populárních náramků EXPO, mýdel s velbloudím mlékem, oděvů vyrobených z plastu recyklovaného v SAE nebo tematických zlatých a stříbrných mincí. Zboží pochází z portfolia řady inovativních místních a mezinárodních podniků.

Návštěvníci se také mohou vyfotografovat s maskoty EXPO a dozvědět se víc o největší akci, jaká se kdy konala v arabském světě.

„Dveře EXPO 2020 se otevřou už za několik měsíců. Díky nabídce rozličného, tematicky zaměřeného zboží, z valné části vytvořeného místními řemeslníky a malými a středními podniky, náš první oficiální obchod nabídne návštěvníkům ze SAE a jiných zemí možnost okusit to, co lze od největší světové výstavy na světě očekávat,“ řekl obchodní ředitel EXPO 2020 Sandžív Khosla.

Zákazníci na pultech prodejny naleznou například hračky, místní potraviny, trvale udržitelné oděvy, plyšové figurky maskotů, výrobky pro osobní hygienu vyrobené z velbloudího mléka nebo náramky v barvách témat výstavy, tedy příležitosti, mobility a udržitelnosti. Sběratelské předměty, jako jsou zlaté a stříbrné pamětní mince, umožní lidem odvézt si suvenýr z limitované edice, který jim mimořádnou událost arabského světa připomene.

Nicméně značkové zboží EXPO 2020 je k mání nejen v Dubaji, ale také v prodejnách po celých emirátech. Najdete ho v partnerských obchodech Zoom společnosti Enoc, u firem Carrefour a Splash nebo v devíti pobočkách sítě Dubai Duty Free.

Brány výstavy EXPO 2020 se otevřou za devět měsíců na 173 dní. Představí se na ní na 200 zahraničních účastníků včetně 192 států, nadnárodních organizací, podniků a vzdělávacích institucí. Očekává se, že návštěvnost se bude pohybovat na úrovni 25 milionů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď