EXPO 2020: nositelná elektronika pro zvýšení bezpečnosti pracovníků

foto

S průkopnickým programem nazvaným Worker Wellness položila světová výstava EXPO 2020 základy bezpečnosti práce na velkých stavebních projektech. V rámci rozsáhlého programu se měří ukazatele zdraví a duševní pohody zaměstnanců pomocí nejnovější nositelné technologie. Uvedli to organizátoři výstavy na jejím webu www.expo2020dubai.com.

Fotogalerie

V první fázi programu, která začala v říjnu 2017 a trvala 30 měsíců, byla použita technologie společnosti Whoop, a to její nositelná wellness zařízení připnutá na zápěstí. Dobrovolně se do programu zapojilo 5540 pracovníků, přičemž akce se soustředila na prevenci prostřednictvím monitorování a podávání zpráv, na zdravotní péči a zdravotní výzkum.

Program je součástí širšího přístupu organizátorů světové výstavy k ochraně zdraví a bezpečnosti pracovníků. Jeho cílem je stanovit nová měřítka pro velké stavební projekty a mega události v regionu i ostatním světě.

Příslušná technologie byla vyvinuta ve spolupráci EXPO 2020 se společností Whoop, americkou technologickou společností zaměřenou na fitness. Její náramky Whoop Straps, které pravidelně používají elitní sportovci z celého světa, byly upraveny tak, aby zohledňovaly potřeby stavebních dělníků.

Díky nositelným zařízením bylo shromážděno více než 13 terabytů dat a toto obrovské množství informací nyní tvoří základ pro výzkum mezinárodně uznávanými akademiky z university emirátu Šardžá. Výsledky první fáze programu Worker Wellness budou zveřejněny v závěru letošního roku. Ve druhé fázi, která odstartuje v příštím roce, se bude prostřednictvím náramků sledovat zdraví a pohoda pracovníků v průběhu šesti měsíců výstavy EXPO 2020.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď