EXPO 2020 je partnerem soutěže o řešení klimatické krize

foto

Světová výstava EXPO 2020, která se uskuteční v Dubaji, se stala partnerem významného ekologického ocenění, které vyhlásil britský princ William. Jako oficiální nominátor ambiciózní ekologické iniciativy The Earthshot Prize pomůže EXPO 2020 během deseti let najít řešení pro nápravu planety.

Ambiciózní projekt, který britská Královská nadace označila za "nejprestižnější ocenění v oblasti životního prostředí v dějinách", má podporu více než stovky firem, organizací i známých osobností. Cílem je vytvořit nové technologie, politiku a řešení otázek týkajících se klimatu, energetiky, přírody, biodiverzity, oceánů a znečištění ovzduší a vody. Záměrem iniciativy je získat alespoň 50 řešení největších ekologických výzev dnešní doby.

EXPO 2020 patří k více než stovce organizací z celého světa, které byly vyzvány k předložení nominací. Laureáty mohou být osobnosti, firmy, organizace nebo i města, která našla životaschopná řešení klimatické krize.

Každý z pěti laureátů ocenění The Earthshot Prize vždy získá jeden milion liber (asi 30 milionů korun). Celkem se tak za deset let rozdělí mezi vítěze 50 milionů liber (1,5 miliardy korun). Ocenění má pět kategorií: ochrana a obnova přírody, čistější vzduch, obnova života v oceánech, bezodpadový svět a ochrana klimatu.

Princ William, druhý v pořadí v nástupnictví na britský trůn, předá ocenění poprvé na podzim 2021 v Londýně. Poté se budou ceny předávat každý rok v jiném městě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je pondělí 27. června 2022

Očekáváme v 15:00 29°C

Celá předpověď