Exministr zdravotnictví Ludvík odchází kvůli koalici pro komunální volby z ČSSD

foto Ilustrační foto - Bývalý ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík na archivním snímku.

Praha - Ředitel motolské nemocnice a bývalý ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík odchází z ČSSD. Oznámil to dnes na twitteru. Jako důvod uvedl vznikající koalici pro komunální volby v Praze včetně jejího lídra. Sociální demokracie se v hlavním městě dohodla na koalici se Zelenými, jedničkou kandidátky bude bývalá disidentka a ombudsmanka Anna Šabatová.

"Rozhodl jsem se odejít z ČSSD. Rád bych poděkoval za 32 let, které jsem v ČSSD strávil, ale vznikající koalice pro nadcházející komunální volby včetně osoby nového lídra reprezentuje jinou cestu, než kterou bych se chtěl vydat," napsal Ludvík.

Předsednictvo pražské ČSSD minulý týden schválilo koaliční spolupráci se Zelenými a jako společného lídra zvolilo Šabatovou. Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) poté uvedl, že strany chtějí nabídnout sociálně citlivou alternativu pro hlavní město.

Sociální demokraté vládli v Praze v minulém volebním období společně s ANO. Ve volbách v roce 2018 však dostali kandidáti strany pouhých 2,87 procenta hlasů, což jim ke vstupu do městského zastupitelstva nestačilo. Ještě méně hlasů dostali Zelení, které podpořilo 1,84 procenta voličů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 9:00 -4°C

Celá předpověď