Evropský projekt pro boj proti genderovému a sexistickému násilí ve školách

foto

Cut All Ties je evropský projekt, jehož cílem je řešit sexuální výchovu a předcházet genderovému a sexistickému násilí ve školách.

Více než 170 mladých lidí a 50 učitelů z Barcelony, Madridu a Milána je součástí iniciativy Cut All Ties. Jedná se o evropský projekt, jehož cílem je řešit sexuální výchovu a předcházet genderovému a sexistickému násilí ve školách. Součástí této iniciativy je devět škol v Barceloně, Madridu a Miláně, včetně školy IES Valdebernardo v Madridu.

Projekt Cut All Ties je financován Evropskou komisí a koordinován ABD Well-being and Development Association a subjekty Fondazione Acra a Citibeats. Aldana Menéndez, osoba zodpovědná za oblast sexuálního zdraví ABD v Barceloně, vysvětlila, že bylo vybráno devět škol v Barceloně, Madridu a Miláně, ve kterých studenti dostali nástroje k řešení případů sexistického násilí. . Koordinátor projektu naznačil, že je nutné, aby sexuální výchova byla garantována „povinně a povinně“ ve vzdělávacích centrech, protože jde o prostor, ve kterém „koluje násilí mezi samotnými mladými lidmi a také neviditelné násilí ze strany učitelů směrem ke studentům“.

Cut All Ties se bude konat do ledna 2023 s cílem zvýšit povědomí a vybavit mladé lidi nástroji k identifikaci, zvládání a boji proti genderovému násilí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď