Evropské akcie za sebou mají největší pokles za jediný den od počátku roku

foto Makléř na burze ve Frankfurtu. Ilustrační foto.

Londýn - Evropské akcie dnes odepsaly bezmála dvě procenta. Mají tak za sebou největší pokles za jediný den od počátku roku. Londýnskou burzu dolů táhly tabákové společnosti. Panevropský index STOXX 600 obchodování uzavřel poklesem o 1,9 procenta na 433,80 bodu.

Akcie tabákových společností British American Tobacco a Imperial Brands se propadly o více než sedm procent. Trh tím reaguje na pondělní zprávu amerického listu The Wall Street Journal (WSJ), podle které administrativa prezidenta Joea Bidena zvažuje snížit obsah nikotinu v cigaretách ve Spojených státech na úroveň, která nebude návyková.

Londýnský index FTSE 100 odepsal dvě procenta, a zaznamenal tak největší pokles za dva měsíce. Index DAX, který je hlavním indikátorem vývoje cen akcií na burze ve Frankfurtu nad Mohanem, se snížil o 1,6 procenta. Nejhorší seanci od prosince na za sebou má madridský IBEX, jenž klesl o 2,9 procenta.

Panevropský index STOXX 600 tento měsíc obchodování několikrát uzavřel novým rekordem. Od počátku roku stoupl o devět procent, což zhruba odpovídá vývoji amerického akciového indexu S&P 500.

Akcie rakouského výrobce čipů AMS se dnes propadly o 13 procent vlivem zprávy, že společnost přišla o některé zakázky pro Apple.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je čtvrtek 13. května 2021

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď