Evropská agentura spustila web pro sledování vývoje očkování

foto V Praze začala 1. března 2021 vakcinace proti covidu-19 očkovací látkou Moderna. Na snímku je očkovací centrum v Městské poliklinice ve Spálené ulici.

Stockholm - Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) dnes zveřejnilo stránku, na které sleduje vývoj očkování v jednotlivých evropských zemích. Data zatím nejsou úplná. Podle těch, které jsou k dispozici, je na tom ale s očkováním nejlépe Irsko.

Členy agentury ECDC, která sídlí ve Švédsku, je třicet zemí. Kromě členských států Evropské unie jsou to také Island, Norsko a Lichtenštejnsko. Žádná data zatím nejsou k dispozici například z Francie, Rakouska či Rumunska.

Podle dosavadních neúplných údajů dostalo ve sledovaných zemích, které mají dohromady přes 450 milionů obyvatel, první dávku vakcíny už 8,23 milionů lidí. Nejlépe je na tom podle dostupných údajů Irsko, kde první dávku dostalo 11,5 procenta obyvatel. V Česku podle přehledu dostalo vakcínu 2,2 procenta obyvatel, na Slovensku 0,5 procenta.

Data by se na stránce ECDC měla aktualizovat dvakrát týdně: každé úterý za předcházející týden a každý pátek za aktuální týden.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 21. října 2021

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď