Evakuovaní lidé v Brně kvůli chemikáliím se už mohou vrátit domů

foto V Šámalově ulici v Brně-Židenicích našli policisté 9. prosince 2019 v bytě mrtvého muže a velké množství chemikálií, kvůli nimž ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí.

Brno - Vyklízení nalezených chemikálií z brněnského bytu skončilo, všichni obyvatelé se už mohou vrátit domů. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Domů se už mohlo asi po 13:00 vrátit asi pět desítek lidí evakuovaných v noci na dnešek, nyní jde o zbývající tři desítky z první vlny evakuace v pondělí.

Policie v brněnské Šámalově ulici dnes odpoledne ještě dokončovala vyklízení bytu, ve kterém bylo značné množství chemikálií. Přesnější množství, ani o jaké látky šlo, Malášek nesdělil. Na místě pracovali pyrotechnici i chemici, odváželi nebezpečné látky k likvidaci. Část ulice proto zůstávala uzavřena pro dopravu i chodce.

Už v pondělí musely kvůli nalezeným látkám z domovů podle hasičů asi tři desítky lidí, v noci na dnešek dalších pět desítek. Ty se mohly vrátit domů dnes po 13:00, mimo domovy zůstaly ještě tři desítky lidí z domu, ve kterém probíhal zásah a dvou sousedních.

"Policisté na místě ukončili činnost. Žádné akutní nebezpečí na místě již nehrozí. Všichni obyvatelé domů se mohou vrátit zpět do svých příbytků. Vyšetřování případu dále pokračuje," uvedl po 15:00 na webu policie Malášek.

Policisté vedle bytu, v němž našli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií, prohledávali i sklep. Ráno předpokládali, že na místě budou pracovat do poledne, poté by se mohli evakuovaní vrátit domů. Zbývalo tam ale menší množství nebezpečných látek, které bylo také nutné odvézt a likvidovat.

Policisté v pondělí po poledni po nálezu chemikálií ulici uzavřeli, situaci vyhodnotili jako nebezpečnou a ihned evakuovali z okolních domů 25 lidí. Později podle hasičů ještě dalších šest. V noci na dnešek jich přibylo dalších 55. Část lidí si nocleh zajistila u příbuzných nebo známých, 17 lidí podle hasičů využilo ubytování v hotelu.

Co bylo příčinou úmrtí dvaačtyřicetiletého muže, policie vyšetřuje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď