Eshop Alibababa podpoří růst čínského dovozu

foto Sídlo čínské internetové společnosti Alibaba v Chang-čou.

Skupina Alibaba, která je největším čínským hráčem v oboru elektronického obchodování, v souvislosti s konáním dovozního veletrhu China International Import Expo v Šanghaji slíbila, že pomůže s dovozem zboží do země v hodnotě 200 miliard amerických dolarů. Uvedl to portál China Daily.

Půjde o produkty z více než 120 států v období pěti let. Alibaba vydala toto prohlášení s ohledem na rostoucí čínskou poptávku po vysoce kvalitním zboží z ciziny.

V letech 2019–2023 chce být skupina nápomocna při importu výrobků od firem všech velikostí z Německa, Japonska, Austrálie, USA a Jižní Koreje. „Globalizace je jednou z našich klíčových dlouhodobých růstových strategií,” uvedl výkonný ředitel Daniel Zhang. „Budujeme příští infrastrukturu obchodu, přičemž se snažíme o vytváření globalizované digitální ekonomiky všude tam, kde je možné obchodovat s jakoukoli zemí na světě,” dodal.

O spolupráci s Alibabou se pochvalně vyjadřují například značky Procter & Gamble, Nestlé či Amorepacific. Oceňují, že se jim přes tuto skupinu daří oslovovat čínskou střední třídu, které je tahounem růstu tamní spotřeby.

Čínské přeshraniční elektronické obchodování stouplo z 1,6procentního podílu na dovozu v roce 2014 na 10,2 procenta v roce 2017. Tržby skupiny Alibaba činily ve fiskálním roce skončeném letos v březnu 39,9 miliard amerických dolarů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď