Erat i Plekanec by měli ve čtvrtek nastoupit za Brno proti Spartě

foto Hokejista Martin Erat z Brna se raduje ze svého gólu.

Brno - Hokejisté mistrovského Brna plánují nasadit do čtvrtečního zápasu 25. kola extraligy proti Spartě hned dvě posily do útoku. Poprvé v sezoně by měl obléknout dres Komety Martin Erat, který dosud po domluvě s vedením klubu nehrál a trénoval hlavně individuálně, premiéra čeká i na Tomáše Plekance, jenž bude v Brně působit formou střídavých startů z prvoligového Kladna.

"Jsme s oběma hráči předběžně domluveni, že by hráli," řekl dnes šéf klubu Libor Zábranský novinářům. "Hrál jsem teď dva zápasy ve dvou dnech, ale bylo to v pohodě. Uvidím, jak se budu cítit. Ale myslím si, že by to mělo být v pohodě," uvedl Plekanec.

Plekanec po předčasném konci angažmá v Montrealu trénoval na Kladně a o víkendu odehrál za Rytíře dvě utkání. Následně oznámil, že nyní bude nastupovat hlavně za Kometu, se kterou se také domluvil na spolupráci. A dnes už byl v Brně.

Útočník Tomáš Plekanec vystoupil 26. listopadu 2018 v Kladně na tiskové konferenci hokejového klubu Rytíři Kladno. Po návratu z NHL bude působit v prvoligovém Kladně a na střídavé starty bude nastupovat v extralize za Kometu Brno. "Přijel jsem v neděli večer hned po zápase s Frýdkem. Ale nejdu do neznámého prostředí, byl jsem se tady podívat na utkání s Vítkovicemi. Poznal jsem trenéry, hráče, kustody a všechny okolo týmu," uvedl Plekanec na klubovém webu. S novými spoluhráči netrénoval, tým má dnes volno.

Prostředí DRFG areny pro něj ale není neznámé. "Hráli jsme tady s nároďákem. Většinu věcí jsem si pamatoval, všechno je v pohodě," podotkl šestatřicetiletý útočník a už se těšil na brněnské fanoušky. "Poznal jsem, že zdejší publikum je asi nejlepší v extralize. Strašně moc se na to těším a doufám, že je potěšíme dobrými výkony a výsledky," přál si Plekanec.

Podle plánů kouče Zábranského by měl nastupovat v útoku s Eratem a zřejmě i s osmnáctiletým Karlem Pláškem. "Dnes je plán takový, že budou hrát Martin s Tomášem spolu a vedle nich bude někdo z mladších hráčů. Rozhodně nechci trhat první útok. Po první třetině však může být vše jinak. Vždy se rozhoduji podle toho, jak na střídačce cítím, že je to nejlepší," uvedl Zábranský.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď