EP pomáhá svým sídelním městům

foto Evropský parlament poskytuje od 14. dubna asi sedm tisíc jídel týdně na pomoc různým charitativním organizacím

Předseda EP David Sassoli poskytl podporu Evropského parlamentu místním orgánům v Bruselu, Štrasburku a Lucemburku. V těchto třech městech, která jsou zároveň hlavními sídly EP, poskytuje parlament stravu, ubytování a také přístřešek diagnostickému centru covid-19.

Navzdory současným omezením způsobených nákazou covid-19 pokračuje Evropský parlament (EP) ve vykonávání svých legislativních a rozpočtových pravomocí a přijímá rozhodnutí, která pomáhají v boji proti pandemii. Nad rámec této každodenní práce kontaktoval EP místní orgány v Bruselu, Štrasburku i Lucemburku a nabídl jim pomocnou ruku při řešení sociálně-ekonomických dopadů krize. V současnosti se už děje reálná pomoc podle konkrétních požadavků daných měst.

„Jsme v nouzovém stavu, který zasahuje životy všech lidí. Tato krize musí nás všechny, včetně evropských institucí, přimět k tomu, abychom šli příkladem,“ řekl předseda europarlamentu David Sassoli.

Jídlo a přístřeší v Bruselu

Evropský parlament poskytuje od 14. dubna asi sedm tisíc jídel týdně na pomoc různým charitativním organizacím: Resto du Coeur Saint Gilles, DoucheFLUX, Červený kříž, Mother Teresa a CPAS Ixelles. Parlament začal poskytovat stravu také zdravotnickému personálu v nemocnici Saint Pierre v Bruselu.

Stovce žen v těžké životní situaci poskytl parlament přístřešek ve svém sídle v Bruselu. Od 29. dubna jim Sociální služby bruselského regionu pomáhají v plně vybavené budově EP. Parlament jim také poskytuje denní stravu v jídelně, která byla upravena podle aktuálních zdravotnických bezpečnostních opatření.

Evropský parlament zároveň nabídl část svého vozového parku na převoz zdravotnického materiálu a distribuci jídla sestřičkám a doktorům.

Laboratoře ve Štrasburku

Evropský parlament spolupracuje s místním Červeným křížem a městem Štrasburk a lidem v nouzi poskytuje 500 jídel denně sedm dní v týdnu.Po dohodě s místní prefekturou bylo navíc 11. května v budově EP ve Štrasburku otevřeno diagnostické centrum covid-19. Jsou v něm čtyři diagnostické laboratoře, které odpovídají za testy obyvatel regionu. Dozor nad centrem má Úřad veřejného zdravotnictví v regionu Grand-Est a tamější prefektura. EP dal k dispozici i svůj vozový park pro dodávky potřebného materiálu.

Kabinky pro návštěvy v Lucemburku

Evropský parlament spolupracuje s místními organizacemi Abrigado, Caritas a Červený kříž a lidem v nouzi poskytuje každý týden 500 jídel denně. Parlament poskytl i své překladatelské kabinky (se skleněnými okny) pečovatelskému domu v Bettembourgu. Jeho obyvatelé tak mají možnost vidět své příbuzné po dlouhých týdnech v izolaci bez rizika, že se nakazí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 11:00 22°C

Celá předpověď