Enyaq byl v květnu v Evropě úspěšnější než Tesla Model 3

foto Ilustrační foto -

Už bezmála čtvrtinový podíl na celkových prodejích nových osobních aut (přesně jde o 23 procent) v Evropě měly v květnu elektromobily. Na trhu, který se v meziročním srovnání zvýšil o 18 procent, zaznamenaly podle údajů portálu EV Volumes obě kategorie elektrických vozů (plug-in hybridy a čisté bateriové elektromobily) osmatřicetiprocentní navýšení prodejů.

Přitom je to hlavně zásluha čistých bateriových vozů. Ty samy o sobě rostly o 67 procent. Plug-in hybridy o jedno jediné procento.

V žebříčku nejúspěšnějších značek i modelů patří obě první místa americké Tesle. Tato značka vyrábějící výhradně elektromobily má na jejich prodejích od začátku roku podíl 12,4 procenta. Překonala tak tři německé značky, které mají podíl vždy okolo osmi procent. Na druhé pozici za Teslou je Volkswagen, třetí BMW a čtvrtý Mercedes-Benz.

Pořadí nejoblíbenějších modelů za první letošní půlroku vede s velkým náskokem Tesla Model Y před Volvem XC40. Tesla má zatím na svém kontě přes 105 000 prodaných kusů a Volvo XC40 více než 35 000 kusů. Přitom Volvo se nabízí jak v plně elektrické, tak také plug-in hybridní variantě. Třetí místo náleží Volkswagenu ID.4. čtvrté pak Tesle Model 3.

V pořadí aut za pět měsíců se v první desítce drží také Škoda Enyaq. Náleží jí devátá příčka. V samotném květnu ale elektrická Škoda z Mladé Boleslavi poskočila na šestou pozici. Těsně za ní skončila Tesla Model 3. Před ní naopak byly typy Tesla Model Y, Volkswagen ID.4, Volvo XC40, MG4 a elektrický Fiat 500.

Autonaelektřinu.cz 

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď