Els hrál golfovou exhibici s půjčenou holí, vyhrál Pietersův tým

foto Belgický golfista Thomas Pieters odpaluje 13. srpna 2019 na Vltavě v centru Prahy při exhibici před nadcházejícím turnajem Czech Masters série European Tour.

Praha - Už tradiční exhibice na Vltavě na dohled od Karlova mostu obstarala upoutávku na letošní vrchol domácí golfové sezony. Jamku na pontonu zasahovaly největší hvězdy letošního D+D Real Czech Masters v čele s Jihoafričanem Erniem Elsem, ale výhru se svým týmem slavil Belgičan Thomas Pieters.

Fotogalerie

Vítěz čtyř majorů Els přiletěl do Česka dnes dopoledne a na loď zamířil hned z tiskové konference. "Je to fajn akce s pohodovou atmosférou," pochvaloval si bývalý první golfista světa a na lodi Bohemian Rhapsody rozdával podpisy.

Hole nechal na hotelu, proto si musel při exhibici jednu půjčit. Do ruky dostal "lob wedge 58" českého profesionála Filipa Mrůzka, dvakrát trefil green a pro tým vybojoval deset z 23 bodů. "Už jsem podobné exhibice na vodě hrál v Německu i v Číně," řekl Els.

Video: Golfová exhibice na Vltavě
13.08.2019, 20:33, autor: Hynek Beran, zdroj: ČTK

Mrůzek měl radost, že právě jeho hůl si Els půjčil a odehrál s ní pár úderů. "Teď to bude šťastná lobka," pronesl český hráč. Na palubě si nenechal ujít příležitost a s Elsem si udělal fotku. "On je osobnost, hvězda a hrající legenda."

Hráči trefovali green o velikosti 72 metrů čtverečních na vzdálenost asi sedmnácti metrů. Vedle Else a Mrůzka se zúčastnili třeba i Angličan Lee Westwood, vítěz tří majorů Pádraig Harrington z Irska či další Čech Stanislav Matuš. Lidé mohli hvězdy zahlédnout ze břehu, z Karlova mostu a na vodě z mnoha šlapadel, lodí a lodiček.

Šestý ročník turnaje na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdě nedaleko Prahy začne ve čtvrtek. Na startu bude 156 hráčů a mezi nimi na pozvání třináct Čechů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď