ELH: Olomouc otočila sérii s Plzní, Brnu chybí poslední krok

foto Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Olomouc - HC Škoda Plzeň, 22. března 2019 v Olomouci. Hráči Olomouce se radují z prvního gólu. Vpravo je Vilém Burian z Olomouce, který si připsal asitenci.

Praha - Hokejisté Olomouce porazili ve třetím zápase čtvrtfinále play off extraligy Plzeň 3:2 v prodloužení a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:1. Dramatickou bitvu rozhodl v 79. minutě útočník Aleš Jergl. Kometu dělí už jen jedno vítězství od postupu do semifinále, když porazila před vlastním publikem Hradec Králové 2:1. Obě branky vstřelil Peter Mueller.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. J. Galvas (Burian), 40. Strapáč (Irgl), 79. Jergl (Ostřížek) - 40. V. Němec (Kracík), 56. Indrák. Rozhodčí: A. Jeřábek, Lacina - Komárek, D. Klouček. Vyloučení: 2:2, navíc Allen (Plzeň) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

* * *

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 54. Muller z trestného střílení - 29. Kukumberg (Nedvídek). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Hynek, Špůr. Vyloučení: 4:4, navíc Štencel - Zámorský oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0.