ELH: Brno vede, Olomouc srovnala s Plzní, Chomutov míří do baráže

foto Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas: HC Škoda Plzeň - HC Olomouc, 19. března 2019 v Plzni. Zleva Jan Kovář z Plzně a hráči Olomouce Petr Strapáč a brankář Branislav Konrád.

Praha - Hokejisté Olomouce vyhráli druhý zápas čtvrtfinále play off extraligy na ledě Plzně 3:2 v prodloužení a vyrovnali stav série, hrané na čtyři výhry, na 1:1. Kometa zvládla i druhý duel v Hradci Králové a vyhrála 5:0. Chomutov je po Pardubicích druhým jistým účastníkem baráže o extraligu. Karlovy Vary sice podlehly ve 4. kole skupiny o umístění Litvínovu 4:5 v prodloužení, jenže Piráti šanci na snížení manka nevyužili a prohráli doma s Dynamem 1:4. Extraligovou jistotu tak mají po Litvínovu i Karlovy Vary.

Výsledky čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:3 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) - 44. Holec (Škůrek, Kolouch), 59. Jergl (Škůrek), 63. Holec. Rozhodčí: Pešina, Bejček - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7177. Stav série: 1:1.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Orsava (J. Hruška, M. Erat), 16. J. Hruška (Štencel, M. Erat), 34. Mueller (Zaťovič), 50. Mueller (Z. Michálek), 59. Vondráček (J. Hruška, Orsava). Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Pešek, Hynek. Vyloučení: 9:9, navíc Smoleňák, Vopelka - O. Němec všichni 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6690. Stav série: 0:2.

Výsledky skupiny o umístění v hokejové extralize - 4. kolo

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Raška I (Chrpa, Jank) - 13. Machala (L. Horký, Eklund), 14. Perret (J. Kloz, Budík), 37. Machala (Mandát, Kacetl), 59. J. Kloz (Schaus). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Brejcha, Malý. Vyloučení: 10:8, navíc Štich (Chomutov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1422.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. M. Rohan (Skuhravý), 45. Stloukal (Skuhravý), 53. Roman Vlach, 58. Gríger (T. Rachůnek) - 3. Jícha (M. Havelka), 25. P. Svoboda (Myšák), 38. P. Svoboda, 54. Jícha (Ščotka), 63. F. Lukeš (Trávníček). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - Špringl, D. Klouček. Vyloučení: 0:5. Využití: 2:0. Diváci: 3074.

11. Litvínov 56 22 6 1 27 146:162 79
12. Karlovy Vary 56 15 4 7 30 138:169 60
13. Chomutov 56 14 3 5 34 127:188 53
14. Pardubice 56 11 2 5 38 118:202 42