Elektronická Vanessa se vrací na scénu

foto Skupina Vanessa

Praha - Česká legenda elektronické hudby Vanessa ohlásila svůj comeback. Na koncertě v pražském kulturním centru Vltavská pokřtí 17. prosince své nové album s názvem Ave Agony. Drsný soubor, naturalistické texty a obnažený obraz zkažené reality – tak se prezentuje sama Vanessa, jejíž hudba je charakteristicky temná, úderná a chytlavá.

Kapela vznikla v roce 1990 a vydala tři úspěšná alba Disco Bastards, Flashback a Monogamy. V první polovině 90. let vnesla na českou elektro scénu vnesla syrovost, provokaci a zvrácenost. Nyní se na pódiu objeví po více než deseti letech, kdy se cesty jednotlivých muzikantů rozešly do sólových projektů. Do kapely se po letech při příležitosti křtu nového alba vrací jeden ze zakládajících členů Daniel Rodný.

převzato z Youtube.com

Aktuální album Vanessy Ave Agony, které vychází 5. prosince na labelu Xproduction, vzniklo pod producentským dohledem Alexandera Hackeho z legendárních Einstürzende Neubauten a The Tiger Lillie. První skladba z alba „Fízl na speedu“ se už den po svém zveřejnění na serveru Bandzone.cz stala nejposlouchanějším songem. Na samotný křest desky připravuje kapela neobvyklý artefakt - elektrické křeslo od Pablo de Saxe, které je dokonalou kopií elektrického křesla, na němž byl před dvaceti lety na Floridě popraven sériový vrah Ted Bundy.

převzato z Youtube.com

Vanessa bude koncertovat ve složení Samir Hauser - sólový zpěv/texty, Jakub Horák - operátor/producent, Jaroslav Stuchlý - bicí/perkuse, Daniel Rodný - analogové a digitální nástroje a Miroslav Papež - analogové a digitální nástroje a zpěv. Na koncertě v KC Vltavská, který začíná ve 20:00, předskakuje kapela Insania. Na afterparty vystoupí KAY & TVZEX z kapely Sunshine. Vstupenky je možné zakoupit už nyní za 250,- Kč v předprodeji nebo za 290,- Kč na místě. Více informací na bandzone.cz/vanessa a webu KC Vltavská .

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 21. července 2019

Očekáváme v 21:00 22°C

Celá předpověď