Elektromobily Tata se obejdou bez „ovládacího“ displeje

foto Studie elektromobilu Tata Avinya.

Opravdu působivý koncept předvedli představitelé indické automobilky Tata Motors. Studie s označením Avinya, což v překladu ze sanskrtu znamená „inovace“, je předznamenáním sériových elektromobilů, které chce tato značka přivést na trh do roku 2025.

Fotogalerie

Neznamená to tedy, že si zákazníci budou moci koupit právě tento vůz, který dostal karosérii velkého hatchbacku.

Už design je pozoruhodný. Například vpředu čelní sklo „obaluje“ přední sloupky karosérie, které jsou tak neviditelné. Vzadu se zase svítilny doslova vznášejí nad blatníky.

Přístup do interiéru je skvělý díky protisměrně se otevírajícím bočním dveřím. Největším překvapením pak je absence centrálního multimediálního displeje. Tata uvádí, že veškeré potřebné funkce půjde ovládat hlasem. Přesto koncept tři menší displeje obsahuje. Dva jsou v rozích a promítá se na nich obraz z kamer nahrazujících zpětná zrcátka, třetí je pak přímo na volant a plní roli digitálního přístrojového štítu.

O technických údajích zatím Tata ještě mlčí. Nicméně, auto dostane možnost ultrarychlého dobíjení. Díky němu se energie potřebná na ujetí příštích pěti stovek kilometrů nabije do baterie během necelé půlhodiny.

Nová elektrická auta značky Tata budou zkonstruována na základě nové platformy, která je mimo jiné velmi odolná vůči prachu a vodě. To se samozřejmě na komunikacích v Indii i jinde bude hodit.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď