Elektrický Jeep Avenger zatím v Česku k mání nebude

foto Jeep Avenger.

Zákazníci v České republice dostanou možnost koupit si historicky první elektrický model značky Jeep až někdy v průběhu příštího roku.

Vyplývá to z oznámení představitelů značky, kteří informovali, že zájemci o tento kompaktní městský vůz si budou moci svůj exemplář zarezervovat na vybraných trzích ihned po pařížském autosalonu. Právě tam bude mít tento, pro Evropu vyvinutý vůz, svoji premiéru.

V první fázi bude Avenger dostupný na trzích v Německu, Francii, Belgii, Španělsku, Nizozemsku a v Itálii.

Další evropské země budou následovat s odstupem. K těm ve druhé fázi bude určitě patřit Velká Británie, v níž by dealeři měli začít přijímat objednávky na tento elektromobil v lednu příštího roku. O tom, kdy přijde na řadu střední a východní Evropa zatím žádné informace k dispozici nejsou.

Mimo Evropu se bude tento model vyráběný v továrně koncernu Stellantis v polském městě Tychy, nabízet také v Koreji a v Japonsku.

Technické parametry odhalí americká značka až 17. října na svém stánku v areálu pařížského výstaviště. Spekuluje se však o tom, že podle měřícího cyklu WLTP auto na jedno nabití ujede 400 kilometrů a v městském cyklu až 550.

Dosud Jeep měl ve svém portfoliu kromě vozů s výhradně spalovacím motorem rovněž plug-in hybridy. Konkrétně se jedná o Compass a Renegade. K nim se brzy připojí ještě Grand Cherokee.

Nejpozději na konci roku 2030 již dealeři na evropském kontinentu nebudou nabízet žádná jiný Jeep než plně elektrický.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď