Elektrický Hummer si sám spočítá potřebu energie na cestu

foto GMC Hummer EV SUV

Řadu unikátních funkcí dostane nové elektrické SUV s obnovenou značkou Hummer, který před Velikonocemi představil americký koncern General Motors.

Fotogalerie

Například bude schopen na základě trasy zadané do navigace umět sdělit řidiči, zda má v bateriích dostatečné množství energie, aby ji úspěšně zdolal. Vyplývá to z nových informací, které o modelu prozradila sama automobilka.

Při průjezdu nejobtížnějším terénem bude moci řidič sledovat obraz přicházející až ze sedmnácti kamer, přičemž některé jsou dokonce umístěny na podvozku. Verze s příplatkovým systémem natáčení všech kol zvládnou také dokonce takzvaný krabí pohyn. Tedy se budou schopny z obtížného místa vyprostit jakýmsi úkrokem do strany.

Velkou část techniky bude toto SUV sdílet s již dříve představeným pick-upem. Oproti němu však má menší rozvor, takže se do jeho útrob vejde o něco méně bateriových článků. Dojezd by tak měl být necelých 500 kilometrů.

Přesto je interiér hodně prostorný. Pokud se sklopí zadní sedačky, tak vznikne nákladový prostor s kapacitou více než 2300 litrů.

Délka automobilu, který přijde na trh až v roce 2023 je bez jednoho milimetru rovných pět metrů. Výška o pět a půl centimetru přesahuje hranici dvou metrů a šířka dosahuje hodnoty 2 197 milimetrů.

Zatímco výkon tří motorů verze pick-up může činit až 1000 koňských sil, u tohoto vozu půjde o “pouhých” 830. Díky využití osmisetvoltové elektrické soustavy bude možné využít rychlodobíjení výkonem až 300 kW.

Automobilka již zveřejnila základní cenu. Ta činí 105 595 USD, tedy v přepočtu 2 344 000 Kč.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď