Elektrické rallyové speciály pojedou Barum Rally

foto Speciál Opel v závodním nasazení.

Také sprpnová Barum Rally je součástí historicky prvního rallyového šampionátu elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup.

Tento seriál odstartoval minulý víkend. Na trati německé soutěže ADAC Rallye Stemweder Berg, která se jela v okolí města Lübbeck, bojovalo 13 týmů z pěti zemí na identických vozech Opel Corsa-e Rally. Všechny pohání elektromotor s výkonem 100 kW/136 k.

Vítězství nakonec vybojovala francouzská posádka Laurent Pellier/Thierry Salva z týmu Saintéloc Racing.

„ADAC Opel e-Rally Cup vzbudil hned při své premiéře opravdu velkou pozornost,“ uvedl Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport. „Vozy Corsa-e Rally fungovaly skvěle a také dobíjecí infrastruktura pracovala podle očekávání, takže první vystoupení soutěžních speciálů Corsa-e Rally proběhlo zcela hladce. Získali jsme řadu poznatků, na jejichž základě vylepšíme servisní zázemí pro další podniky šampionátu,” dodal.

Značkový pohár elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup pokračuje 7. srpna holštýnskou „ADAC Holsten Rallye“. Vrcholem sezony pak bude srpnová Barum Czech Rally Zlín (27. srpna 2021), která je jediným podnikem tohoto šampionátu mimo území Německa.

Elektrické závodní speciály již závodí na okruzích – například Formule E nebo cestovní vozy ETCR a rovněž v rallycrossu.

Autonaelektřinu.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 1. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď