Elektrické kombi od MG dorazí v září

foto Elektromobil MG-5 EV.

I mezi elektromobily zatím převažují modely s karosérií SUV. Koupit lze také hatchbacky, ale ostatní tvary jsou zatím výjimečné. To je případ také vozů kombi. První z nich je ale už prakticky za dveřmi. Na náš trh ho z Číny doveze původně britská značka MG. Pro Autonaelektřinu to potvrdil mluvčí českého zastoupení značky Marek Vodička.

Čtyři metry a šedesát centimetrů dlouhý vůz skrývá ve své zadní části zavazadlový prostor s objemem 479 litrů. Po sklopení zadních sedaček se do útrob automobilu dá naložit náklad až 1379 litrů.

Automobil pohání elektromotor s výkonem 156 koňských sil. Maximální rychlost činí 185 kilometrů v hodině.

Baterii s využitelnou kapacitou 57 kWh zajistí na jedno nabití dojezd v režimu WLTP 400 kilometrů. Cena zatím není stanovena, ale dá se očekávat, že se bude pohybovat kolem hranice 900 tisíc korun.

Kromě toho má MG v plánu začít dovážet ještě letos plně elektrické provedení malého SUV s označením ZS. Naopak oficiálně stále nebude v ČR k mání další elektromobil tento automobilky, což je Marvel R. Disponuje však homologací pro Evropu a nabízejí ho například němečtí dealeři MG.

Zatímco nyní bude zmíněné kombi na evropském trh s elektromobily ojedinělou záležitostí, v příštích letech už to platit nebude. Ještě větší zavazadlový prostor totiž nabídne Volkswagen ID.7 Variant, který je ale zatím ještě utajovaný. Podobně jako chystané kombi značky Škoda Auto. Ta totiž podle našich informací připravuje vůz, který bude jakousi elektrickou alternativou pro modernizovanou verzi stávající Octavie combi.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno