EasyJet obnoví část letů, roušky budou povinné

foto Ilustrační foto - Letoun Airbus A319 britských nízkonákladových aerolinkek easyJet.

Londýn - Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet obnoví 15. června několik letů, zatím jen menší počet. Cestující budou muset mít roušku a letadla se budou důkladněji čistit. Létat se bude převážně vnitrostátně, tedy po Británii, a pak do Francie, další destinace přibudou později, uvedla dnes firma. S obnovováním letů začínají i další letecké společnosti, včetně Českých aerolinií.

Povinnost nosit roušku zavedl i větší konkurent easyJetu, irský Ryanair a také letecké společnosti Air France-KLM, Lufthansa a WizzAir. Aerolinky se totiž zpřísněnými bezpečnostními opatřeními snaží přesvědčit zákazníky, že jim na palubě nákaza nemocí covid-19 nehrozí.

"Až budou zrušena další omezení, přizpůsobí se letecký plán poptávce," řekl dnes generální ředitel společnosti Johan Lundgren. EasyJet uvedl, že zpočátku nebude na palubě nabízet občerstvení.

Provoz postupně obnovují i další evropské aerolinky. Lety z Prahy do Paříže začne od června nabízet společnost Air France, lety z Frankfurtu nad Mohanem obnoví také Lufthansa.

Z českých leteckých společností už lety postupně obnovují České aerolinie (ČSA), Smartwings ale nikoliv. ČSA zatím létají do Paříže, Amsterodamu a Frankfurtu nad Mohanem, v dalších dnech přidají také spoje do Stockholmu a Bukurešti.

Některé letecké společnosti naproti tomu s obnovou provozu váhají. Například polostátní turecké aerolinky Turkish Airlines, které létají i do Prahy, ve středu oznámily, že prodlouží odstávku mezinárodních letů z původně plánovaného konce května až do 10. června.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 26. ledna 2021

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď