E.ON zdražuje dobíjení pro elektromobily

foto Ilustrační foto - Dobíjecí stanice pro elektromobily E.ON Drive

Praha - Po třinácti měsících opět energetická společnost E.ON ve své síti dobíjecích stanic pro elektromobily E.ON Drive zvyšuje ceny za odebranou kilowatthodinu.

Zatímco během loňského roku a v letošním lednu registrovaní zákazníci platili u stojanů využívajících k dobíjení střídavý proud (AC) tři koruny a ti bez registrace 9 korun, od začátku února se na dvojnásobek zdražuje dobíjení pro registrované. Ti tak nově budou platit šest korun.

Cena pro neregistrované zůstává stále na úrovni 9 Kč/1 kWh.

U stojanů s rychlým (stejnosměrným DC) dobíjením se pak účtované částky zvedají následovně. Zákazník E.ON, který dosud platil šest korun, bude muset vynaložit 6,90 Kč. Pro neregistrovaného zákazníka se opět nic nemění. Stejně jako dosud zaplatí 11 Kč.

Zcela bez změny jsou pak ceny za odebranou elektřinu u ultrarychlých dobíječek. Ty má zatím E.ON v provozu dvě. Jedna je u Humpolce, druhá na hraničním přechodu Rozvadov na dálnici D5.

Zde lze dobíjet baterie elektromobilů výkonem až 150 KW. Tam cena zůstává na úrovni 9 Kč pro registrované zákazníky E.ON Drive a 13 Kč pro ty bez registrace.

Zásadní změnou je pak také to, že zatímco dosud mohl nechat elektromobilista svůj vůz zaparkovaný jakkoli dlouho, neboť měl k dispozici neomezený počet volných minut u všech typů dobíječek, nyní je čas pro dobíjení limitován. V případě pomalejších AC stanic jde o šest hodin, v případě těch rychlých o hodinu a půl. Pokud zákazník tento časový limit překročí, tak bude penalizován částkou 2 Kč za každou minutu navíc.

E.ON není jediný, kdo se letos pustil do úpravy cen za dobíjení. Již od dubna k podobnému kroku přistoupí rovněž Pražská energetika.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď