Ostřelování Beryslavu má dva mrtvé, jednu oběť hlásí i Záporoží

foto Ilustrační foto - Ruské dělostřelectvo na Ukrajině. 

Kyjev - Nejméně dva mrtvé a tři zraněné si dnes vyžádalo ruské ostřelování města Beryslav na jihu Ukrajiny. Jednoho mrtvého v důsledku ruského vzdušného útoku podle médií hlásí úřady v Záporoží.

V Beryslavu utrpěl přímý zásah obchod s potravinami, ve kterém byli lidé, uvedl s odvoláním na oblastní správu server RBK. Rusové podle ní uprostřed dne úmyslně ostřelovali místa, kde se scházejí lidé ve větším počtu.

"Tři místní obyvatelé utrpěli zranění různé závažnosti. Byli hospitalizováni, lékaři jim poskytují nezbytnou pomoc," dodaly úřady.

Server RBK připomněl, že ruská vojska v pondělí ostřelovala obce v Chersonské oblasti z děl, raketometů a minometů. Palba si podle oblastní správy vyžádala jednu oběť na životě z řad civilistů.

Beryslav leží na pravém, západním břehu Dněpru. Od oblastního centra Chersonu je vzdálen zhruba 80 kilometrů. Před válkou mělo toto město více než 12.000 obyvatel.

V Záporoží zemřela po ruském vzdušném útoku jedna žena. Zavalily ji trosky obytného domu, který utrpěl zásah, uvedl na síti Telegram tajemník záporožské městské rady Anatolij Kurtěv. Podle něj byly výbuchem poškozeny také okolní budovy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď