Dva bývalí členové Chinaski založili kapelu Napořád

foto Baskytarista Ondřej Škoch (na snímku z 14. března 2015).

Praha - Bývalí členové kapely Chinaski kytarista Ondřej Škoch a trumpetista Petr Kužvart využili období koronavirové pandemie k nastartování skupiny s názvem Napořád. Sestavu nové formace doplňují zpěvačky Barbora Fialová a Josefína Čermáková. Zpívají česky, všichni čtyři se na skladbách autorsky podílejí. ČTK o tom za kapelu informovala Michaela Fialová Rozšafná.

"Všechno začalo 8. dubna 2019 v Akropoli. Tam jsme pokřtili moje sólové album Řekni napořád a tam stála poprvé na podiu kapela, ze které se postupně vytvořilo uskupení Napořád. Přes léto jsme odehráli několik koncertů - skvělých i horších, některé jsme museli zrušit... Přinesly nám ale důležitou věc, slyšeli jsme, jak skvěle znějí dohromady naše hlasy - můj, Kužiho, Báry a Jožky," uvedl kapelník Škoch, který se následně začal věnovat tvorbě skladeb pro novou kapelu.

Postupně se na písních začali podílet i ostatní členové. Kapela plánovala natáčení desky pod taktovkou britského hudebního producenta Clinta Murphyho. Jeho návštěvu v České republice ale zabrzdila celosvětová opatření proti šíření koronaviru, a tak se kapela rozhodla využít volný čas pro online setkávání a tvorbu nových skladeb. "Vznikla dema čtrnácti písní, které čekají na představení veřejnosti," sdělil Škoch.

Celá kapela vyhlíží uvolnění opatření, které půjde ruku v ruce se začátkem koncertování, a otevření státních hranic, které s příjezdem producenta přiblíží natočení první desky. O víkendu 30. a 31. května je v plánu zkouška v zámku Modletice a následně výběr tří singlů z dosud natočených skladeb. Ty za kapelu vybere padesátka fanoušků oslovených přes sociální sítě. "Chceme, aby písničky slyšeli nezasvěcení posluchači a dali nám zpětnou vazbu, jak a hlavně které se jim líbí," dodal Škoch.

V kapele Chinaski zůstal před dvěma lety po personálních změnách pouze zpěvák Michal Malátný a kytarista František Táborský. Vedle Kužvarta a Ondřeje Škocha ji opustili jeho bratr saxofonista Štěpán Škoch a bubeník Ota Petřina. Oficiálně uváděným důvodem byla ztráta "vnitřní chemie". "Nebyl zájem o naši práci," řekl Škoch.

Kytarista a skladatel Ondřej Škoch absolvoval konzervatoř a vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v oboru jazzová kytara a kompozice. Jeho vedlejší aktivitou vedle působení v Chinaski bylo zhudebňování básní Suzanne Renaudové, manželky básníka a grafika Bohuslava Reynka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 6. března 2021

Očekáváme v 3:00 -4°C

Celá předpověď