Dušková s Bidařem: Dopadlo to lépe, než jsme doufali

foto XXIII. zimní olympijské hry, krasobruslení, sportovní dvojice - krátký program, 14. února v Kangnungu. Sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař. ***Snímek s vícenásobnou expozicí.***

Kangnung (Korea) - Už samotný start sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař na olympijských hrách v Pchjongčchangu byl malým zázrakem. Osmnáctiletá krasobruslařka si totiž na konci října poranila koleno a v listopadu byla na operaci. Juniorští mistři světa z roku 2016 však po jejím rychlém uzdravení i s minimem tréninku zvládli dnešní krátký program a bezpečně postoupili do čtvrtečních volných jízd.

"Jsme šťastní a nadšení, že jsme se dokázali vrátit po mém zranění a připravit na olympijské hry. Je to neuvěřitelné, nemůžeme uvěřit, že se to povedlo," radovala se Dušková a přiznala, že závod dopadl lépe, než sami doufali. "Na to, že jsme trénovali jen tři týdny, tak si myslím, že se nám to povedlo," uvedl Bidař.

Nadšení z vydařené jízdy bylo na jejich tvářích patrné hned na ledě a neopustilo je ani po několika minutách. Bezprostředně po skončení jízdy ani nepotřebovali vědět, kolik bodů od rozhodčích dostanou.

"Asi vteřinu předtím, než nám vytáhli známky, jsem zjistil, že nám tam vlastně ještě chybí," přiznal Bidař. "Já bych je ani nepotřebovala, byla jsem spokojená i bez nich," řekla Dušková, která závodí se speciální ortézou na pravém koleně. "Říkáme tomu sloní noha," pousmála se drobná krasobruslařka.

Čeští krasobruslaři si v krátkém programu ziskem 63,25 bodu vylepšili sezonní maximum. Jedinou vážnější chybu udělal Bidař při sólovém trojitém toeloopu, ze kterého neměl čistý výjezd. "Co se stalo? To bych taky rád věděl. Na tréninku mi skoky šly. Buď jsem to přetočil, nebo jsem se trošku jinak píchnul," řekl Bidař. "Poté jsem ale myslel jen na to, že musím jet dál. Věděl jsem, že přijdeme o nějaké body, ale museli jsme pokračovat," dodal. Všechny ostatní prvky zvládli bez většího zakolísání.

Na zprávu, že postoupili do druhé části závodu, si museli Dušková s Bidařem počkat v útrobách haly. Na led šli totiž jako šestá dvojice. "Jestli je postup trošku zázrak? Dělali jsme všechno pro to, aby to zázrak nebyl, aby to bylo konzistentní. Ale možná to, že tady jsme, trošku zázrak je," uvedla Dušková. "Už tím, že jsme tu byli, jsme vyhráli sami nad sebou. A když jsme zajeli takhle, můžeme být fakt spokojení," dodal Bidař.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 12. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 6°C

Celá předpověď