Dukla je podezřelá, že její někdejší funkcionář zkusil ovlivnit tři ligové duely

foto Bývalý výkonný ředitel fotbalového klubu Dukla Praha Michal Šrámek.

Praha - Fotbalová Dukla Praha čelí podezření, že se prostřednictvím svého bývalého funkcionáře Michala Šrámka pokusila na podzim roku 2018 ovlivnit tři ligová utkání. S aktuálně druholigovým klubem dnes zahájila řízení etická komise Fotbalové asociace ČR, která o tom informovala v komuniké.

Někdejší výkonný ředitel Šrámek, jenž ve vedení Dukly skončil v květnu 2019 po sestupu z nejvyšší soutěže, mohl podle komise ovlivnit regulérnost utkání s Libercem a na Slovácku. Navíc čelí podezření, že mezitím při duelu v Mladé Boleslavi požadoval žluté karty pro hráče svého týmu.

Nad Libercem Dukla v září 2018 zvítězila 2:0, v Mladé Boleslavi v listopadu remizovala bez branek a na Slovácku v prosinci téhož roku prohrála 0:1. Pražané následně v této sezoně obsadili poslední místo v tabulce, z první ligy sestoupili a od té doby hrají druhou nejvyšší soutěž. Ve vedení klubu z Julisky aktuálně působí ve stejné roli syn Michala Šrámka David.

Etická komise uvedla, že se případem bude zabývat na svém zasedání 15. září v Praze. Komise aktuálně řeší dozvuky kauzy kolem bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. V aféře už potrestala několik lidí a vloni v prosinci vyloučila z třetí ligy Vyšehrad, kde působil další z aktérů kauzy funkcionář Roman Rogoz.

Dnes komise zakázala na dva roky činnost ve fotbale rozhodčímu Marku Pilnému. Ten si podle ní nechal z pozice asistenta sudího od Rogoze slíbit peněžitou odměnu za ovlivnění zápasu třetí ligy mezi Velvary a Vyšehradem v březnu 2019. Pražský klub tehdy remizoval 2:2 a následně zvítězil 5:4 na penalty. Oba týmy v utkání zahrávaly jeden pokutový kop. Pilný zároveň dostal od etické komise pokutu 25 tisíc korun. Bývalý ligový sudí se může proti verdiktu do pěti dnů odvolat.

Pilný byl v roce 2016 vyloučen z FAČR za to, že se coby čtvrtý rozhodčí podílel na řízení zápasu nejvyšší soutěže v Příbrami pod vlivem alkoholu. Do asociace se pak ale vrátil. O víkendu pískal utkání třetí ligy mezi Admirou Praha a B-týmem Plzně, v němž ho napadl a povalil na zem hostující Kristi Qose. Albánský záložník dostal od disciplinárky čtyřměsíční trest a Západočeši s ním rozvázali smlouvu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 28. listopadu 2022

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď