Druhý superobří slalom lyžařů v Bormiu byl kvůli nebezpečné sjezdovce zrušen

foto Pohled na sjezdovku v italském Bormiu na snímku z 30. prosince 2021.

Bormio (Itálie) - Druhý superobří slalom Světového poháru lyžařů v Bormiu byl zrušen. Závod měl odstartovat dnes v 11:30, nepojede se v zájmu bezpečnosti závodníků kvůli špatnému stavu sjezdovky po oblevě.

Ve středu večer v Bormiu silně pršelo a přes noc namoklá sjezdovka zmrzla. Ze Stelvia se tak dnes ráno podle agentury SID stala ledová dráha a podmínky následně ještě zhoršily vysoké teploty.

Na dnešek plánovaný superobří slalom byl zrušen už podruhé. Původně se měl jet před měsícem v Lake Louise, kde se nemohl uskutečnit kvůli silnému sněžení. Poslední možnost pro nahrazení tohoto super-G bude až po olympijských hrách začátkem března v Kvitfjellu.

V Bormiu se zvládly v minulých dvou dnech odjet oba rychlostní závody naplánované v dlouhodobém kalendáři. Úterní sjezd vyhrál domácí Ital Dominik Paris, středeční super-G Nor Aleksander Aamodt Kilde.

Mužský Světový pohár bude pokračovat 6. ledna slalomem v Záhřebu, specialisty na rychlost čekají v polovině ledna sjezdy na legendárním Lauberhornu ve Wengenu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je sobota 3. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď