Dronová show nad brněnskou přehradou přiblížila Mendelův odkaz

foto Dronová světelná show s názvem Genetika. Festival Ignis Brunensis, 25. června 2022 Brno.

Brno - Vyobrazená dvoušroubovice DNA zahájila dnes nad Brněnskou přehradou dronovou světelnou show, která odkazovala na letošní 200. výročí od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Ve vzduchu bylo 200 dronů, což byla první podobná show v České republice, řekl ČTK za pořadatele Ondřej Morávek. Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem uvedl, že show sledovaly desetitisíce diváků, přesná čísla ale nelze odhadovat. Po dronové show následoval zahajovací ohňostroj 25. ročníku festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis.

Fotogalerie

Tématem dronové show byla genetika právě kvůli letošnímu výročí narození Mendela. Drony různě měnily barvy od zelené přes modrou až po červenou. V úvodu byla vidět dvoušroubovcie DNA, následně křížení hrachu, na kterém Mendel objevil základy dědičnosti. Lidé mohli vidět i květiny a v závěru obří oči, které nad přehradou i mrkly.

"Oči se mi líbily nejvíce, nicméně tam byla spousta zajímavých obrazců. Zaujalo mě ale i to, že některé byly trojrozměrné. Dá se říct, že oproti ohňostrojům je dronová show taková uklidňující," řekla ČTK primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS), která si světelnou show nenechala ujít.

Akci přihlížely desítky tisíc diváků, pořadatelé ale přesná čísla neuvádějí. "Parkoviště, ale i příjezdy byly narvané k prasknutí," poznamenal Morávek. Festival ohňostrojů se letos koná po dvouleté covidové pauze. Ohňostroje postupně představí tvůrci z Česka, Chorvatska, Německa a ze Švédska.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 27. května 2023

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď