Draisaitl drží v čele produktivity NHL náskok čtyři bodů před McDavidem

foto Utkání NHL Arizona - Edmonton. Hokejista Leon Draisaitl (vpravo) z Edmontonu Oilers se raduje z gólu.

New York - Německý hokejový útočník Leon Draisaitl z Edmontonu si drží v čele produktivity NHL čtyřbodový odstup před klubovým spoluhráčem Connorem McDavidem. Draisaitl zaznamenal v 19 zápasech 40 bodů za 20 branek a stejný počet asistencí. Obhájce Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování McDavid vstřelil 14 gólů a na 22 přihrál.

Nejproduktivnějším českým hráčem je na 46. místě David Pastrňák z Bostonu se 17 body za šest branek a 11 asistencí z 16 duelů. Jakub Voráček z Columbusu se se 16 body (1+15) ze 17 zápasů řadí na 62. pozici.

14. Raymond (Detroit) 21 20 (8+12)
15. A. Svečnikov (Carolina) 18 19 (7+12)
16. J.T. Miller (Vancouver) 20 19 (7+12)
Stephenson (Vegas) 20 19 (7+12)
18. Huberdeau (Florida) 19 19 (6+13)
19. Fox (NY Rangers) 19 19 (4+15)
Mikael Granlund (Nashville) 19 19 (4+15)

Brankáři:

Vítek Vaněček (Washington) odchytal v 12 zápasech 660:30 minut, inkasoval 28 branek, má průměr 2,54 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,6 procenta.

Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v 13 zápasech 647:13 minut, inkasoval 33 branek, má průměr 3,06 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,5 procenta.

Daniel Vladař (Calgary) odchytal v pěti zápasech 305:04 minut, inkasoval osm branek, má průměr 1,57 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 94,6 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

David Rittich (Nashville) odchytal ve dvou zápasech 91:07 minut, inkasoval tři branky, má průměr 1,98 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 93,3 procenta.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal ve dvou zápasech 100 minut, inkasoval sedm branek, má průměr 4,20 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 87,7 procenta.