DPP v pondělí otevře opravený výstup ze stanice metra B Anděl

foto Pražský dopravní podnik uzavřel 25. září 2017 kvůli rekonstrukci na devět měsíců výstup ze stanice metra B Anděl směrem ke stejnojmenné křižovatce s obchodním centrem. Na snímku vpředu je zády informátor pro pomoc cestujícím.

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) otevře v pondělí 11. června zrekonstruovaný výstup ze stanice metra Anděl na trase B. ČTK to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Výstup je uzavřen od loňského září. Podnik ve stanici vyměňoval eskalátory a odstraňoval průsaky. Náklady na opravy byly asi 225 milionů korun. DPP v současné době opravuje eskalátory také ve stanici metra B Náměstí Republiky a chystá výměnu schodů na Karlově náměstí.

"Je potřeba si uvědomit, že technologie v některých stanicích jsou již skutečně zastaralé, konkrétně na Andělu nám sloužily přes třicet let," uvedl generální ředitel DPP Martin Gillar. Stanice Anděl byla otevřena v roce 1985.

DPP nechal ve stanici vymontovat původní sovětské eskalátory a nahradil je novými. Použitelné díly podnik využije při opravách v dalších stanicích. Zrekonstruován byl také eskalátorový tunel, vybudovaly se nové nosné konstrukce a vyměnily se všechny technologické prvky. Plechový plot u vstupu do stanice bude odstraněn o víkendu. "Při opravě byla část chodníku předlážděna, protože se tam časem vytvořily prohlubně," řekl starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09). Farmářské trhy se k Andělu vrátí za čtrnáct dní v pátek 22. června.

Opraven by měl být v budoucnu rovněž výstup ze stanice Anděl směrem k autobusovému nádraží Na Knížecí. Kdy se tak stane, není jasné. "Vestibul Na Knížecí není úplně nejdůstojnější, zaslouží si alespoň nějaký ´facelift´, neodpovídá roku 2018," řekl Richter. Podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) DPP ve vestibulu nyní provádí drobné úpravy, jako je vybílení stěn a podobně. V budoucnu by měl být autobusový terminál přesunut ke stanici Smíchovské nádraží.

Letos v září DPP plánuje dokončit rekonstrukci ve stanici metra Náměstí Republiky, kde podnik rovněž vyměňuje eskalátory a odstraňuje průsaky. Letos v říjnu pak DPP zahájí práce ve stanici metra Karlovo náměstí. V loňském roce podnik kompletně zrekonstruoval stanici Jinonice.

DPP spravuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou v Česku a zaměstnává asi 10.000 lidí. Praha dotuje DPP více než 11 miliardami korun ročně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 23:00 11°C

Celá předpověď