DPA: Německá ekonomika by podle analytiků mohla klesnout o 5 pct.

foto Letadla společnosti Lufthansa. Ilustrační foto.

Norimberk - Německá ekonomika by podle analytiků mohla v letošním roce kvůli koronaviru klesnout zhruba o pět procent, tedy podobným tempem jako v roce 2009, kdy ji zasáhla globální finanční krize. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německo je největší ekonomikou v Evropě a zároveň největším obchodním partnerem České republiky.

"Aby se šíření viru zpomalilo, musí si nyní dát německá ekonomika chvíli oddechu, která bude předběžně trvat jeden až dva měsíce," uvedla ekonomka Katharina Utermöhlová z pojišťovny Allianz. Předpověděla rovněž, že německý trh práce vykáže již za březen "rychlý nárůst nezaměstnanosti". Německý statistický úřad by měl údaje o březnovém vývoji trhu práce zveřejnit v úterý.

Marc Schattenberg ze společnosti Deutsche Bank předpověděl, že pokud koronavirová krize v květnu z větší části skončí, mohl by výkon německé ekonomiky v celém letošním roce klesnout o 4,5 až pět procent. Průměrná míra nezaměstnanosti v Německu by se podle něj letos mohla zvýšit o půl procentního bodu na 5,6 procenta, napsala agentura DPA.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 5. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď