Dozorčí rada DPP dnes výběrová řízení na členy představenstva nevypsala

foto Náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) na snímku z 22. ledna 2019.

Praha - Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) na dnešním jednání zatím nevypsala výběrová řízení na členy představenstva. Rada pověřila aparát podniku, aby připravil nutné zákonné podklady pro vypsání konkurzů, ke kterým se rada opět sejde v červenci. ČTK to sdělil předseda dozorčí rady a náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Vypsat veřejnou soutěž na všech pět míst členů představenstva firmy včetně jeho předsedy, generálního ředitele podniku Petra Witowského, přikázali z pozice valné hromady v pondělí pražští radní v souvislosti s korupční kauzou v DPP. Pokud by Witowski pozici předsedy představenstva neobhájil, neznamená to, že končí jako generální ředitel.

Pražští radní v pondělí také odvolali z dozorčí rady Marka Doležala (TOP 09), a to v souvislosti s kauzou korupce v DPP, v níž je nyní obviněno 12 lidí včetně bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka a lobbisty Michala Redla. Doležal následně rezignoval i na funkci místostarosty Prahy 9. V dozorčí radě minulý týden skončili Hlubuček a Michal Zděnek.

V kauze DPP soud poslal v pátek do vazby Hlubučka a další dva obviněné - zlínského podnikatele a lobbistu Michala Redla, který byl podle policejních dokumentů hlavou celé skupiny, a podnikatele Zakaría Nemraha. V úterý uvalil vazbu na podnikatele Pavla Kosa a dnes bývalého ekonomického náměstka DPP a člena představenstva Mateje Augustína.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je úterý 16. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď