Dostihy v Pardubicích se po covidu vrací ke květnovému termínu zahájení

foto Prohlídka dostihové dráhy před sezonou, 2. května 2022, Pardubické závodiště. Sekání trávy na Irské lavici.

Pardubice - Dostihová sezona se v Pardubicích vrací k obvyklému termínu zahájení, což je 8. května. Loni se kvůli pandemii koronaviru květnové dostihy nekonaly vůbec, předloni se uskutečnily o šest týdnů později. Fanoušky čeká v neděli osm dostihů, startovní listiny budou veřejné v úterý, uvedli zástupci Dostihového spolku.

Fotogalerie

Za celou sezonu se uskuteční deset dostihových dnů s téměř 80 mítinky. Po zahájení bude 21. května následovat kvalifikační seriál na 132. Velkou pardubickou, který bude mít opět čtyři části. Vrcholem půlky sezony bude červnová klasická steeplechase Zlatý pohár, na podzim pak završí sezonu Velká pardubická.

Dostihová dráha je na sezonu připravená. Během zimních a jarních měsíců nechal spolek provést dosévání, pískování, sečení trávy a hlavně terénní úpravy. Srovnaly se tak nerovnosti na dráze.

"Pozorní diváci si jistě všimnou i určitých vizuálních změn. Tou největší jsou dva chybějící topoly u Zahrádek. Vzrostlé stromy bohužel kvůli špatnému zdravotnímu stavu nevydržely nápor silného větru. Místo nich jsme vysadili dva duby a opticky je zvýraznili bílým oplocením," řekl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Dostihový spolek postupně stabilizuje finanční zázemí a je na tom po třech letech mnohem lépe. Uvedl to náměstek primátora Petr Kvaš (ODS), který je předsedou představenstva spolku. Město Pardubice má 60 procent akcií firmy.

"Když jsem přicházel do spolku, tak byl podíl ztráty na nákladním jmění 75 procent. Byla teoretická možnost vyhlásit na společnost konkurz. Vytvořili jsme stabilizační plán," řekl Kvaš.

Za tři roky je podle Kvaše riziko konkurzu minulostí, například navýšením základního jmění se podíl ztráty snížil na 54 procent a teď je méně než 20 procent. "Loni jsme se tvrdě připravovali na covid, podařily se všechny akce, všichni partneři nám zůstali věrní. Stabilizační plán byl na pět let, my ho stihli za tři roky," řekl Kvaš.

Dostihový spolek je tak rovněž připravený vyplatit bonusy a výhry 14,5 milionu korun. A dotace největších dostihů se opět vrací na úroveň roku 2019, tedy doby před covidem. "Velká pardubická se znovu poběží o pět milionů korun," dodal Kvaš.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. října 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď