Dostihy v Ascotu: ráj klobouků

foto Slavný dostihový mítink Royal Ascot se u dam neobejde bez náležitě okázalé a šokující pokrývky hlavy. Klobouk na snímku má podobu talíře, na kterém si mlsná myška dělá chutě na velký kus sýru.

Ačkoli se každoročně koná množství prestižních koňských závodů, pro většinu účastníků jsou královské dostihy v britském Ascotu tradičně považovány za ty nejelegantnější. Účastníci letošního ročníku ocenili především vtipné módní kreace některých dam, napsala dnes agentura Reuters.

Slavný dostihový mítink Royal Ascot se u dam neobejde bez náležitě okázalé a šokující pokrývky hlavy. Dáma na snímku má na hlavě klobouk v podobě Big Benu, hodinové věže Westminsterského paláce v Londýně.

Pro žokeje Frankieho Dettoriho nemají dostihy v Ascotu v módě žádnou konkurenci, a to ani ve velkém derby v Kentucky, ani v Ceně vítězného oblouku v Paříži. Temperamentní Ital, který dorazil v cylindru a s růží na klopě, nazval slavné dostihy v Ascotu olympiádou mezi koňskými závody.

Módní návrhář Jeff Banks si na dostizích, které jsou pro mnohé dámy příležitostí ukázat ty nejodvážnější klobouky, jaké svět kdy viděl, pochvaluje hlavně lehkost a nadsázku. "To, co mám rád na britské módě, je její vtip," uvedl Banks oblečený do fialové vesty. "Ve Francii se berou příliš vážně a v Kentucky zase záleží jen na tom, který model byl dražší," uvedl návrhář, kterému se prý módní výstřelky nikdy nezprotiví.

Dostihy v Ascotu, o jejichž popularitu se postaral například i muzikál My Fair Lady, již dávno nejsou vyhrazeny pouze anglické šlechtě. Ta je v poslední době v menšině mezi podnikateli a zbohatlíky. Dostihy, kterých se kdysi nemohli zúčastnit například rozvedení lidé, jsou již daleko více otevřeny veřejnosti. Ženy již nemusí nosit bílé rukavičky, módní policie se ale má na pozoru před minisukněmi nebo příliš krátkými halenkami, které jsou zakázány.

Během sportovního svátku se mezi sebou mísí fanoušci koní, kteří se přijeli podívat a vsadit si na jedny z nejprestižnějších dostihů, a celebrity, které svými módními kreacemi chtějí ukořistit pár minut slávy před objektivy módních fotografů. Ačkoli se některým zarytým fandům koňského sportu nelíbí, že se někteří přijdou na dostihy pouze předvádět, provozovatel závodiště Charles Barnett proti tomu nic nenamítá. "Zkrátka se nám to tu všechno promíchá," komentuje lakonicky událost která patří k nejprestižnějším v oblasti sportu i módy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď