Dopravu zdarma letos nabídnou e-shopy před Vánoci po celé tři dny

foto Ilustrační foto - Internetový obchod Mall.cz představil 8. listopadu nové logistické centrum v Jirnech u Prahy, které disponuje plochou 50.000 metrů čtverečních.

Praha - Každoroční předvánoční akce, během které e-shopy odpustí poštovné - Dny dopravy zdarma, začne dnes v poledne. Oproti loňsku bude trvat tři dny. Do akce se letos zapojilo téměř 1500 on-line obchodů.

Mezi zapojenými e-shopy jsou například Datart, Mironet či Kasa.cz. Loni během Dne dopravy zdarma, kdy obchody neúčtovaly poštovné, Češi utratili rekordních 222 milionů korun. Do akce se zapojilo 1549 prodejců. Největší zájem byl o dětské zboží a vybavení pro dům a zahradu.

Podle ředitele internetové přepravní služby Zaslat.cz Miroslava Michalka je na trhu standardem doprava zdarma nad 1000 Kč, takže tato marketingová akce především akumuluje prodej levnějšího zboží do několika dnů. "Z pohledu přepravců půjde samozřejmě o výraznou krátkodobou zátěž, vnímáme to ale jako dobrý test připravenosti na hlavní sezonu," dodal.

E-shopy letos čekají rekordní vánoční tržby, podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci meziročně vzrostou o téměř pětinu na 38 miliard Kč.

V loňském roce se před Vánoci významně zvýšil počet stížností na dopravce - nejčastěji na dobu dodání, některé zásilky byly opožděny až o 14 dní. Není vyloučeno, že se letos bude podobná situace opakovat, kvůli nedostatku řidičů dopravních společností. "Včasné objednání zboží sníží riziko opoždění balíčku na minimum. Právě totiž nastává doba, kdy jsou e-shopy i dopravci stoprocentně připraveni, ale nejsou zahlceni," dodal ředitel zákaznického centra Heureky Jan Kriegel.

Na Dny dopravy zdarma po více než týdnu navážou nákupní akce importované z USA a Velké Británie. Black Friday letos připadá na 24. listopad, Cyber Monday na 27. listopad. Vrchol prodejů přes internet se čeká v polovině prosince.

Dny dopravy zdarma se letos konají po šesté. Více informací o zapojených e-shopech je na dendopravyzdarma.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 7:00 3°C

Celá předpověď