Dopravu v České republice komplikoval nový sníh

foto Sníh na silnici, sjízdnost, kamiony - ilustrační foto.

Praha - Dopravu v České republice komplikoval ráno na některých místech nový sníh, někde i zledovatělý. Kluzká byla třeba dálnice D8 na Ústecku. Problémy mohou mít řidiči především na komunikacích nižších tříd. Významnější komplikace ale počasí zatím nezpůsobilo, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, zjistila ČTK.

Ke zvýšené opatrnosti nabádají silničáři na dálnici D8 v úseku přes Krušné hory na Ústecku. Nad tunely Libouchec a Panenská stále sněží a dálnice je kluzká. Na komunikacích nižších tříd na Jablonecku a Semilsku leží vrstva nového sněhu.

Řidiči by měli být opatrní také v okolí Lanškrouna, Litomyšle, Poličky, Skutče či Svitav. V Železných horách je na menších cestách nová vrstva sněhu krytá inertním posypem. Rovněž v Krkonoších a Orlických horách pokrývá vozovky místy zledovatělá sněhová vrstva.

Na jihu Čech zasahují silničáři na Táborsku a Jindřichohradecku. Na Táborsku byly v noci sněhové přeháňky kolem Mladé Vožice a v okolí Tábora, námrazy se tvořily na u Dačic. Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné vozovky na Českobudějovicku v lesních úsecích a na mostech.

Na Vysočině vyjelo v noci 93 sypačů, šlo ale spíše o prevenci. Na některých místech sice napadlo až pět centimetrů sněhu, podle silničářů se ovšem jednalo o poprašek, který žádné výraznější problémy nezpůsobil.

Podle meteorologů má dnes být v ČR oblačno až zataženo, někde až polojasno. Místy se vyskytne občasné sněžení, na horách četnější. Nejvyšší teploty budou nula až čtyři stupně Celsia, v 1000 metrech na horách kolem minus čtyř stupňů. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 17. prosince 2018

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď