Silnice jsou v několika krajích sjízdné s opatrností

foto Sníh na silnici, sněžení, sjízdnost - ilustrační foto.

Praha - Dopravu na D1 na Vysočině může komplikovat sněhová přeháňka. Komunikace je mokrá po chemickém ošetření. Silnice na Vysočině jsou sjízdné s opatrností. Silnice v Ústeckém a Libereckém kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Pozor musí dát řidiči na ledovku, na horách se tvoří sněhové jazyky. Silnice na severu Olomouckého kraje pokrývají místy zbytky sněhu. Téměř všechny jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Řidiči musí být obezřetní na Prachaticku, kde na vozovkách leží vrstva sněhu.

Jihočeský kraj

Téměř všechny jihočeské silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Řidiči musí být obezřetní především na Prachaticku, kde na vozovkách leží vrstva nového sněhu. Ostatní komunikace jsou většinou holé a mokré. Vyplývá to z aktuálních informací jihočeské správy a údržby silnic.

Po ránu sněží na Českokrumlovsku a sněhové přeháňky se vyskytují na Českobudějovicku a Strakonicku. Teploty na jihu Čech dosahují na minus čtyři až minus pět stupňů Celsia.

Bez omezení jsou sjízdné vozovky všech tříd na Táborsku a Písecku. Přes den bude podle předpovědi meteorologů v Jihočeském kraji oblačno a občas se vyskytnou sněhové přeháňky.

Olomoucký kraj

Silnice na severu Olomouckého kraje pokrývají především ve vyšších polohách zbytky sněhu kryté inertním posypem. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Na silnici druhé třídy v Rejvízu na Jesenicku leží nesouvislá zledovatělá vrstva sněhu. Vozovky v dalších částech kraje jsou po chemickém ošetření převážně holé a vlhké, nebo mokré. Dohlednost místy snižují sněhové a dešťové přeháňky, vyplývá z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V kraji je polojasno až zataženo, teplota se ráno pohybovala od minus čtyř do plus dvou stupňů Celsia. Místy vane slabý vítr. Odpolední maxima dosáhnou podle předpovědi tří stupňů, na horách však pouze minus dvou stupňů Celsia. Meteorologové očekávají přes den zataženo až oblačno s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Vát bude slabý západní, nebo proměnlivý vítr.

Pardubický a Královéhradecký kraj

Na mnoha silnicích na východě Čech leží nový sníh. Většinou je po solení rozbředlý, na horách a dalších místech leží uježděná vrstva sněhu. V některých oblastech dál sněží, může se také tvořit ledovka, uvádějí správci silnic.

Na sníh se motoristé musí připravit v okolí Lanškrouna, Ústí nad Orlicí, Svitav, Žamberka, Rychnova nad Kněžnou a Jičína. V Krkonoších a Orlických horách leží na vozovkách uježděný sníh, v Železných horách je ve vyšších polohách vrstva nového sněhu do dvou centimetrů. Na Pardubicku se tvoří ledovka.

Dnes ráno bylo na východě Čech většinou zataženo, foukal slabý vítr. Na mnoha místech sněží. Teploty se pohybují od minus tří do plus dvou stupňů.

Ústecký a Liberecký kraj

Silnice v Ústeckém a Libereckém kraji jsou dnes všechny sjízdné. Pozor si řidiči musí dát na ledovku, námrazu a na horách se tvoří sněhové jazyky. Vyplývá to z informací policie.

Na dálnici D8 v úseku od Ústí nad Labem ke státní hranici sněží. Přeháňky jsou také v Krušných horách a vyšších polohách Libereckého kraje, na Jablonecku už sněží silně.

Na silnici 9 u Jiřetína pod Jedlovou na Děčínsku stojí ve směru na Českou Lípu kamion, při průjezdu místem motoristé musí počítat s ledovkou. Na Děčínsku už řeší policisté drobnou dopravní nehodu.

Rozbředlý sníh leží na cestách na Českolipsku, Liberecku, v Jizerských horách.

Meteorologové předpovídají pro sever Čech teploty do tří stupňů Celsia, na horách budou teploty pod nulou a foukat bude mírný vítr. Náledí se může tvořit znovu večer a řidiči musí dát pozor na sněhové jazyky.

Kraj Vysočina

Dopravu na dálnici D1 na Vysočině mohou komplikovat sněhové přeháňky. Komunikace zůstává mokrá po chemickém ošetření. Sjízdné jen s opatrností jsou téměř všechny vozovky na Vysočině. Vyplývá to z aktuálních informací správy a údržby silnic. Na komunikacích nižších tříd na Žďársku leží vrstva zledovatělého sněhu.

Teploty na Vysočině se od rána pohybují v rozmezí od dvou do minus tří stupňů Celsia. Sněhové přeháňky se vyskytují na Pelhřimovsku a Žďársku, kde na na některých silnicích zůstává ležet sníh.

Přes den bude podle předpovědi meteorologů většinou zataženo a oblačno. Na většině území může občas sněžit a nelze vyloučit ani to, že se na silnicích bude tvořit náledí a zmrazky.

Zlínský kraj

Silnice v horských oblastech Vsetínska pokrývá vrstva ujetého sněhu do dvou centimetrů, která je krytá posypem. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou převážně holé a suché nebo vlhké. V některých úsecích na Vsetínsku může hrozit vznik náledí, vyplývá z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V kraji je oblačno až zataženo, teplota se ráno pohybovala od minus čtyř do minus jednoho stupně Celsia. Místy se vyskytují sněhové přeháňky a vane slabý vítr. Odpolední maxima dosáhnou podle předpovědi tří stupňů. Meteorologové očekávají přes den místy sněhové přeháňky. Večer se ojediněle může na silnicích tvořit náledí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 5:00 10°C

Celá předpověď