Dopravu místy stěžují sněhové přeháňky a mlha

foto Ilustrační foto - Ve Zlínském kraji 30. listopadu ráno komplikovalo dopravu sněžení, v nižších polohách padá déšť se sněhem. Silnice jsou převážně mokré po chemickém ošetření. Na snímku je silnice v Lípě nad Dřevnicí u Zlína.

Praha - Sněhové přeháňky ztěžují dnes ráno dopravu na Jindřichohradecku. Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a Krkonoších v Libereckém kraji je zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Sněhové přeháňky a místy se vyskytující mlha komplikují dnes ráno dopravu na Pelhřimovsku. Hlavní silnice na Vysočině včetně dálnice D1 jsou většinou suché, vymrzlé a sjízdné bez omezení.

Jihočeský kraj

Sněhové přeháňky ztěžují dnes ráno dopravu na Jindřichohradecku. Na Šumavě a na Prachaticku leží ve vyšších polohách na silnicích ujetá a zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Řidiči tam podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Ostatní silnice v Jihočeském kraji jsou sjízdné bez omezení.

Na jihu Čech je zataženo a většinou bezvětří. Teploty se pohybují od jednoho do sedmi stupňů Celsia pod nulou. Během dne by podle meteorologů měla oblačnost ubývat místy až na skoro jasno. Večer od severozápadu postupně přibývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty vystoupí na minus dva až plus jeden stupeň, na horách v 1000 metrech bude kolem mínus pěti stupňů.

Liberecký a Ústecký kraj

Zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a Krkonoších v Libereckém kraji. Jinak jsou silnice na severu Čech vlhké či vymrzlé. Ojediněle se vyskytují mlhy, jež mohou namrzat. Ráno byly teploty mezi minus dvěma až minus šesti stupni Celsia, vyplývá z informací na webech silničářů a meteorologů.

Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost při jízdě po celém Libereckém kraji, v Krušných horách a na Ústecku. Vozovka D8 byla ráno vlhká a sjízdná bez omezení.

Přes den by mělo být podle předpovědi zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, postupně místy až polojasno nebo skoro jasno. Večer očekávají meteorologové přibývání frontální oblačnosti od severozápadu a na horách místy sněžení. Nejvyšší denní teploty budou mezi třemi a minus dvěma stupni Celsia, na horách mezi minus jedním až minus pěti stupni.

Moravskoslezský kraj

Náledí i sněhové přeháňky či mlhy mohou dnes komplikovat sjízdnost v Moravskoslezském kraji. Ve vyšších polohách navíc může být ujetá či zledovatělá vrstva sněhu. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

Na Bruntálsku by řidiči měli být opatrní především v horských oblastech Jeseníků, kde může být kvůli sněhovým srážkám snížená dohlednost. Na Opavsku je na silnici I/46 mezi Sudicemi a Rohovem náledí, na silnicích nižších tříd mohou být zbytky rozbředlého sněhu. Na Ostravsku, Karvinsku a Novojičínsku jsou cesty převážně holé a mokré, sjízdné jsou tak bez většího omezení. Na Frýdecko-Místecku musí řidiči ve vyšších polohách počítat s ujetou vrstvou sněhu.

Kraj Vysočina

Sněhové přeháňky a místy se vyskytující mlha komplikují dnes ráno dopravu na Pelhřimovsku. Hlavní silnice na Vysočině včetně dálnice D1 jsou většinou suché, vymrzlé a sjízdné bez omezení. Na vedlejších sinicích na Jihlavsku, Třebíčsku a Žďársku leží místy zledovatělá ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Řidiči tam podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.

Na Vysočině je dnes ráno většinou zataženo, ojediněle se objevují mrznoucí mlhy a slabé sněžení. Teploty se pohybují od jednoho do čtyř stupňů Celsia pod nulou. Během dne bude místy oblačno. Oblačnost bude večer od západu přechodně ubývat. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou minus tří až plus jednoho stupně. Mírný severní až severozápadní vítr se bude večer měnit na západní.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď